KMP Suwałki

Blok KWP

Kontrola autobusu
Mapa zagrożeń
przemoc
Odblaski
Dając mi pieniądze uczysz mnie żebractwa
Dopalacze.
Dopalacze
STOP Agresji Drogowej
Przemoc w rodzinie
Kieruj się rozsądkiem
112
Niebieska linia
Moja Komenda
116111
Komunikacja z osobami z dysfunkcją słuchu

Ruch drogowy

 1. „Kaskadowy pomiar prędkości”

  Suwalscy policjanci prowadzą działania „Kaskadowy pomiar prędkości”. Celem akcji jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń oraz eliminowanie z dróg „piratów drogowych”, ale przede wszystkim zminimalizowanie wypadków drogowych, których przyczyną jest nadmierna prędkość.

 2. Kolejni nietrzeźwi kierujący - zatrzymani

  Trzech nietrzeźwych kierujących zatrzymali suwalscy policjanci podczas minionego weekendu. Niechlubnym rekordzistą okazał się 20-letni mężczyzna, który zdecydował się wsiąść za kierownicę mając ponad 1,4 promila alkoholu w organizmie. Teraz dalszym losem nieodpowiedzialnych kierowców zajmie się sąd.

 3. Europejskie działania policji drogowej - Kaskadowy pomiar prędkości

  We wszystkich państwach Unii Europejskiej prowadzone są dzisiaj policyjne działania kontrolno-prewencyjne pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Działania te koordynowane są przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego TISPOL. Uczestniczy w nich także polska Policja.

 4. Działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”

  Suwalscy policjanci przeprowadzili wczoraj działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Celem realizowanej cyklicznie akcji jest przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego jakimi są piesi i rowerzyści.

 5. Pijany uciekał fordem przed Policją - teraz odpowie przed sądem

  Suwalskie policjantki zatrzymały kierującego fordem focus, który zignorował sygnały nakazujące zatrzymanie pojazdu i kontynuował jazdę. Nieodpowiedzialnym kierowcą okazał się 42-latek, który miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna nie posiadał również uprawnień do kierowania pojazdem. Teraz dalszym losem kierowcy zajmie się sąd.

 6. Poszukujemy świadków potrącenia

  Suwalscy policjanci poszukują świadków potrącenia pieszego, które miało miejsce na skrzyżowaniu ulic Lityńskiego i Reja w Suwałkach.

Rowery
PAT
Przyjazna policja
Policjant, który mi pomógł
Telefon bezpieczeństwa
Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi

Najczęściej czytane

 1. Podejrzani o usiłowanie rozboju w areszcie

  Suwalscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o usiłowanie rozboju. 22 i 18-latek zażądali od pokrzywdzonego wydania pieniędzy, a kiedy ten odmówił, zaczęli go bić. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Dziś sąd zadecydował o ich tymczasowym aresztowaniu na okres dwóch miesięcy.

 2. Policjant będąc na wolnym zatrzymał nietrzeźwego kierującego

  Policjantem jest się cały czas, a nie tylko podczas pełnionej służby. Przykładem powyższego jest suwalski dzielnicowy, który w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierującego. Jak się okazało, 46-latek miał 2,3 promila alkoholu. Teraz dalszym losem nieodpowiedzialnego kierowcy zajmie się sąd.

 3. ,,Bezpieczna ósemka”

  Policjanci ruchu drogowego z Suwałk prowadzili wczoraj działania pn. „Bezpieczna ósemka”. Wzmożone kontrole drogowe miały na celu poprawę bezpieczeństwa na tej trasie. Mundurowi sprawdzali m.in. trzeźwość kierujących, prędkość a także sposób przewożenia pasażerów. Tego typu działania będą kontynuowane również na innych drogach powiatu suwalskiego.

 4. Policjant w czasie wolnym zatrzymał poszukiwanego

  Spostrzegawczość oraz właściwa reakcja suwalskiego policjanta, będącego w czasie wolnym od służby, pozwoliła na zatrzymanie poszukiwanego listem gończym przez sąd 27- latka. Ukrywający się przed wymiarem sprawiedliwości mężczyzna ma do odbycia karę jednego roku pozbawienia wolności.

 5. Odwiedź Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa

  Czy w Twojej okolicy jest bezpiecznie? Chcesz wiedzieć? Możesz mieć na to wpływ. Reaguj na zagrożenia i podziel się swoimi spostrzeżeniami! Odwiedź Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa! Już od najbliższego piątku „Mapa” dostępna będzie na stronach internetowych podlaskiej Policji.

Praca w Policji