KMP Suwałki

Aktualności

Polecamy

Ruch drogowy

 1. Odblaski – obowiązkowe!

  Policjanci suwalskiej drogówki przypominają, że każda osoba poruszająca się po zmierzchu drogami poza obszarem zabudowanym powinna, przede wszystkim dla własnego bezpieczeństwa, nosić elementy odblaskowe, umieszczone w sposób widoczny dla kierujących.

 2. Uwaga - piesi

  Policjanci z suwalskiej „drogówki” prowadzą działania ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa pieszych. Mundurowi przy tej okazji przypominają, że za brak elementu odblaskowego grozi nawet 100 złotowy mandat karny.

 3. Zgłoś autokar do kontroli

  Przed wyjazdem autobusem, poproś o skontrolowanie pojazdu i jego kierowcy przez policjantów ruchu drogowego.

 4. Jestem widoczny, jestem bezpieczny

  Suwalscy policjanci cyklicznie prowadzą działania ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Przypominają, że człowiek idący z odblaskiem jest widoczny w światłach samochodu z odległości około 150 metrów. Bez tego elementu kierowca jest w stanie zauważyć go dopiero z odległości około 40 metrów. Od 31 sierpnia 2014 r. piesi, którzy po zmroku poruszają się poza obszarem zabudowanym, zobowiązani są mieć na sobie element odblaskowy.

 5. Kolizyjny wtorek na Suwalszczyźnie

  Do jedenastu kolizji drogowych doszło wczoraj na terenie powiatu suwalskiego. Najczęstszą przyczyną była nieuwaga kierowców i nieprzestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Policjanci apelują o rozwagę i rozsądek na drodze.

 6. Obowiązkowe odblaski dla pieszych

  Przypominamy: od 31 sierpnia 2014 r. każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Za brak elementu odblaskowego grozi mandat.

PAT
Przyjazna policja
Policjant, który mi pomógł
Telefon bezpieczeństwa
Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi
Nie każdy ma swój DOM

Najczęściej czytane