KMP Suwałki

Aktualności

Blok KWP

Mapa zagrożeń
Dając mi pieniądze uczysz mnie żebractwa
Dopalacze.
Dopalacze
STOP Agresji Drogowej
Przemoc w rodzinie
Kieruj się rozsądkiem
112
Moja Komenda
Niebieska linia

Ruch drogowy

 1. O bezpiecznej drodzie w Przedszkolu nr 3 w Suwałkach

  Przedstawiciele suwalskiej Policji kontynuują spotkania w szkołach i przedszkolach w ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły”. Tym razem spotkali się z dziećmi z Przedszkola Nr 3 w Suwałkach.

 2. Europejski dzień Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach w Suwałkach.

  Kolejne działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drogach przeprowadzili policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z KMP w Suwałkach. Akcję zorganizowano w ramach obchodów, przypadających 21 września, Europejskiego Dnia Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach.

 3. Policjantka z Rutki Tartak, w czasie wolnym od służby, uniemożliwiła dalszą jazdę pijanemu kierowcy.

  Zatrzymany przez policjantkę, w czasie wolnym od służby, nietrzeźwy kierujący miał w organizmie ponad 4 promile alkoholu. W takim stanie jechał motorowerem. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

 4. Kolejne "Działania Trzeźwość" w Suwałkach

  Suwalscy policjanci przeprowadzili wczoraj kolejne działania pod nazwą „Trzeźwość”. Skontrolowali stan trzeźwości ponad 460 kierujących. Okazało się, że wszyscy byli trzeźwi.

 5. „Prędkość” na suwalskich drogach

  Ponad 60 ujawnionych wykroczeń drogowych, w tym 45 kierujących ukaranych mandatami za przekroczenie prędkości, to wynik wczorajszych działań "PRĘDKOŚĆ" przeprowadzonych przez suwalską drogówkę.

 6. 21 WRZEŚNIA EUROPEJSKIM DNIEM BEZ OFIAR ŚMIERTELNYCH NA DROGACH - PROJEKT EDWARD

  W 2015 r. w wypadkach drogowych na terenie Unii Europejskiej zginęło 26.000 osób, co oznacza, że każdego dnia w UE traci życie 71 osób. Tylko w Polsce w 2015 r. zginęło 2938 osób, a więc średnio 8 osób dziennie. Mimo wielu działań podejmowanych przez instytucje krajowe, jak również organizacje międzynarodowe w dalszym ciągu liczba osób zabitych oraz ciężko rannych jest zatrważająca, co wymusza poszukiwanie nowych form aktywności, których nadrzędnym celem jest poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Punkty zgłoszenia autokaru do kontroli
Rowery
PAT
Przyjazna policja
Policjant, który mi pomógł
Telefon bezpieczeństwa
Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi

Najczęściej czytane

 1. Odwiedź Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa

  Czy w Twojej okolicy jest bezpiecznie? Chcesz wiedzieć? Możesz mieć na to wpływ. Reaguj na zagrożenia i podziel się swoimi spostrzeżeniami! Odwiedź Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa! Już od najbliższego piątku „Mapa” dostępna będzie na stronach internetowych podlaskiej Policji.

 2. "TARCZA 16” w Suwałkach

  20 osób planowanych, jako uzupełnienie kadr policyjnych na wypadek zagrożenia bezpieczeństwa państwa, brało udział w Suwałkach, w ćwiczeniu pod kryptonimem „TARCZA 16”. Przez cały dzień rezerwiści uczestniczyli w zajęciach teoretycznych i praktycznych, nabywając wiedzę policyjną, dotyczącą m. in. użycia i obsługi broni palnej, technik interwencji, czy też udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

 3. Przedszkolaki z wizytą u suwalskich policjantów

  Policjanci zawsze są otwarci na spotkania z dziećmi i młodzieżą. Tym razem gościli w suwalskiej komendzie Policji dzieci z Przedszkola nr 3. Najmłodsi zwiedzili budynek, obejrzeli policyjny sprzęt, pokaz tresury i posłuszeństwa psa służbowego. Była to również doskonała okazja do przypomnienia dzieciom o zasadach bezpiecznego zachowania.

 4. Policjantka z Rutki Tartak, w czasie wolnym od służby, uniemożliwiła dalszą jazdę pijanemu kierowcy.

  Zatrzymany przez policjantkę, w czasie wolnym od służby, nietrzeźwy kierujący miał w organizmie ponad 4 promile alkoholu. W takim stanie jechał motorowerem. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

 5. Tirem wyprzedzał na podwójnej ciągłej

  Policjanci patrolując drogę krajową nr 8 zauważyli szarżującego kierowcę tira. Błyskawicznie podjęli działania i go zatrzymali. Kierowca, 45-letni obywatel Białorusi, został ukarany przez sąd karą grzywny.