"KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO NAD WODĄ" w Suwałkach - Aktualności - KMP Suwałki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

"KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO NAD WODĄ" w Suwałkach

Data publikacji 21.07.2017

Komenda Miejska Policji w Suwałkach, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Suwałkach oraz Powiatowa Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna w Suwałkach i Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe przygotowały pokazy ratownictwa wodnego, sprzętu służb mundurowych oraz konkursy z nagrodami. Czwartkowa akcja „Bezpieczne Wakacje" nad zalewem Arkadia w Suwałkach cieszyła się sporą frekwencją odpoczywających w naszym mieście.

Suwalscy  policjanci, w ramach działań "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą", współorganizowali wczoraj akcję „Bezpieczne wakacje" nad zalewem Arkadia. Uczestnikami imprezy były przede wszystkim dzieci i ich opiekunowie, odpoczywający na Suwalszczyźnie. Głównym celem przedsięwzięcia było propagowanie właściwego zachowania na akwenach, w tym zasad bezpiecznej kąpieli, bezpiecznego żeglowania oraz uprawiania sportów wodnych, a w efekcie ograniczenie wypadków tonięć.

Komenda Miejska Policji w Suwałkach, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Suwałkach oraz Powiatowa Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna w Suwałkach i Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe przygotowały pokazy ratownictwa wodnego, sprzętu służb mundurowych oraz konkursy z nagrodami ukierunkowane na uświadamianie zagrożeń związanych z wypoczynkiem nad wodą.

Osoby odpoczywające nad zalewem Arkadia w Suwałkach mogły między innymi obejrzeć pokaz ratowania osoby tonącej oraz sprzętu do ratownictwa wodnego i medycznego, a także zobaczyć jego praktyczne wykorzystanie.

Stoisko policyjnych profilaktyków cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Poza licznymi konkursami najmłodsi mogli wsiąść do radiowozu, czy też za kierownicę motocykla i choć przez chwilę poczuć się jak prawdziwy policjant. 

Wiele emocji wzbudziły także alko- gogle, w których otoczenie postrzega się oczyma osoby nietrzeźwej. Powodują one m.in. zniekształcenie obrazu, spowolnienie reakcji i problemy z oceną odległości. 

W ramach prowadzonych działań ,,Kręci mnie bezpieczeństwo” mundurowi oznakowywali rowery, natomiast policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach odpowiadali na wszelkie nurtujące pytania, dotyczące bezpieczeństwa rowerzysty.

Dziękujemy wszystkim współorganizatorom, a wypoczywającym życzymy bezpiecznego wypoczynku nad wodą.

Wszystko po to, aby wakacje były bezpieczne.


 

Praca w Policji