"AKCJA KRZYŚ 2017" Z SUWALSKIMI POLICJANTAMI - Aktualności - KMP Suwałki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

"AKCJA KRZYŚ 2017" Z SUWALSKIMI POLICJANTAMI

Data publikacji 31.07.2017

Suwalscy policjanci włączyli się do udziału w czternastej edycji "Akcji Krzyś". Podczas tegorocznego spotkania promowano bezpieczne zachowania na drodze pod hasłem „Pomagaj potrzebującym na drodze".

W minioną niedzielę suwalscy policjanci, w ramach prowadzonych działań profilaktycznych, włączyli się w organizowaną na terenie parafii pw. Św. Kazimierza Królewicza przy ul. Witosa w Suwałkach "Akcję Krzyś”.

W trakcie jednej z mszy świętych wygłoszono prelekcję, podczas której przypomniano uczestnikom działań, że codziennie na drogach naszego kraju, jak też powiatu suwalskiego, dochodzi do wielu zdarzeń drogowych, podczas których ludzie potrzebują pomocy. Apelowano do słuchaczy, aby w takich sytuacjach nie byli obojętni i reagowali, aby zatrzymali się i pytali, czy ktoś potrzebuje pomocy. Tegoroczna "Akcja Krzyś" była też doskonałą okazją do tego, aby m.in. przypomnieć słuchaczom, że włączone w aucie światła awaryjne, to też częsty sygnał świadczący o tym, że ktoś potrzebuje pomocy. Niekiedy chodzi o zmianę koła, czy podładowanie akumulatora, a innym razem o natychmiastową pomoc medyczną. Zwrócono też uwagę słuchających, że innym przykładem pomocy na drodze jest też reagowanie na niewłaściwie zachowania innych kierujących. Może się zdarzyć, że „niepokojąca jazda jakiegoś kierującego”, to objaw nagłego pogorszenia stanu zdrowia, ale też to, że ktoś wsiadł za kierownicę "na podwójnym gazie".

W trakcie wczorajszej akcji policjanci, wspólnie z przedstawicielami innych służb mundurowych oraz różnych instytucji, propagowali bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Zorganizowali też pokaz policyjnego sprzętu. Najmłodsi mogli wsiąść do radiowozu, czy też za kierownicę motocykla i choć przez chwilę poczuć się jak prawdziwy policjant. 

Dużym zainteresowaniem cieszył się wśród najmłodszych konkurs profilaktyczny, gdzie za udzielenie prawidłowej odpowiedzi na pytanie, otrzymywało się nagrodę.

Wiele emocji wzbudziły także alko-gogle, w których otoczenie postrzega się oczyma osoby nietrzeźwej. Powodują one m.in. zniekształcenie obrazu, spowolnienie reakcji i problemy z oceną odległości. 

Akcja była też doskonałą okazją do promowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

W ramach prowadzonych działań ,,Kręci mnie bezpieczeństwo” mundurowi oznakowywali rowery i odpowiadali na wszelkie nurtujące pytania, dotyczące bezpieczeństwa rowerzysty.

Policjanci uczestniczyli także w tradycyjnym święceniu samochodów, wręczając kierującym materiały profilaktyczne.

 

Praca w Policji