Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policja apeluje: Uważajmy na upały. Przez brak rozwagi może dojść do tragedii.

Data publikacji 04.08.2017

Wysokie temperatury, w połączeniu z brakiem rozsądku i wyobraźni, są bardzo niebezpieczne. Apelujemy, aby nie zostawiać w samochodzie, nawet na chwilę, dzieci i zwierząt. Przy upałach we wnętrzu pojazdu jest jak w "piekarniku", gdzie temperatura jest znacznie wyższa od tej na zewnątrz. Zwracajmy uwagę również na kierowców, gdyż wysokie temperatury niekorzystnie wpływają na sytuację na drogach.

Policja apeluje szczególnie do osób dorosłych. Nawet jeśli wydaje się nam, że załatwienie jakiejś sprawy zajmie niewiele czasu, podczas upałów nawet na chwilę nie pozostawiajmy swoich podopiecznych samych w pojazdach. Przy upałach we wnętrzu pojazdu jest jak w "piekarniku", w którym temperatura jest znacznie wyższa od tej na zewnątrz. Nie doprowadzajmy do takich niebezpiecznych sytuacji, gdzie przez brak rozwagi może dojść do narażenia życia lub zdrowia  człowieka lub zwierzęcia. Bądźmy czujni również na to co się dzieje w naszym otoczeniu, czy ktoś nie potrzebuje pomocy.

Wczoraj policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach, jadąc przez miejscowość Krzywe zauważyli samochód, zaparkowany na zatoce autobusowej oraz mężczyznę, który wymachiwał rękoma wzywając pomocy. Policjanci natychmiast zatrzymali się. Okazało się, że 32-letni kierowca źle się poczuł. Policjanci udzielili mu pomocy przedmedycznej i za pośrednictwem dyżurnego wezwali pogotowie ratunkowe. Do czasu przybycia karetki pogotowia policjanci monitorowali mężczyznę, który momentami tracił świadomość. Po zabraniu kierowcy do szpitala mundurowi zabezpieczyli pojazd, którym podróżował.

Policjanci apelują- nie bądźmy obojętni!

Gdy zauważymy, że jakaś osoba, czy zwierzę znajduje się w sytuacji zagrażającej życiu lub zdrowiu czy też potrzebuje pomocy, poinformujmy niezwłocznie policję dzwoniąc, pod numer alarmowy 997 lub 112.

Praca w Policji