Dzień otwarty w suwalskiej Policji - Aktualności - KMP Suwałki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dzień otwarty w suwalskiej Policji

Data publikacji 06.12.2017

Komendę Miejską Policji w Suwałkach tłumnie odwiedziła młodzież szkół średnich. W ramach "Dnia otwartego" zwiedzający mogli zobaczyć między innymi stanowisko kierowania, strzelnicę oraz pracownię techników kryminalistyki.

Dzisiaj, podczas ,,Dnia otwartego’’ suwalską komendę odwiedzili uczniowie szkół średnich, którzy mogli zobaczyć, jak na co dzień pracują suwalscy policjanci.

Wycieczka rozpoczęła się od biura przepustek. Później policjant oprowadzał grupę po poszczególnych wydziałach. W pracowni  techników kryminalistyki zwiedzający mogli po krótce poznać tajniki przeprowadzania oględzin miejsca zdarzenia, a na stanowisku daktyloskopii zobaczyć i odcisnąć swoje linie papilarne. Następnie naczelnicy Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego oraz Ruchu Drogowego opowiedzieli o służbie policjantów ze swoich wydziałów, a także zaprezentowali radiowozy, które mają na swoim wyposażeniu. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie policyjnego aresztu. Naczelnik Wydziału Sztab Policji opowiedział o zadaniach na stanowisku kierowania, czyli pracy dyżurnych, którzy koordynują pracę policjantów w całym mieście i powiecie suwalskim. Chętni, mogli również przymierzyć część wyposażenia specjalistycznego pododziałów Policji - m.in. sprzęt przeciwuderzeniowy: kask, kamizelkę, ochraniacze rąk i nóg oraz tarczę . Ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów cieszyła się nowoczesna strzelnica, gdzie funkcjonariusze, pod nadzorem instruktorów strzelań policyjnych, doskonalą swoje umiejętności.

Na zakończenie spotkania, pracownicy kadr suwalskiej Policji przedstawili zwiedzającym zasady oraz procedury naboru do służby.  Zainteresowanych, zapraszano do zapoznania się z ofertą, która znajduje się w zakładce Praca w Policji www.suwalki.policja.gov.pl.