Kolejni nietrzeźwi kierujący - zatrzymani - Aktualności - KMP Suwałki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejni nietrzeźwi kierujący - zatrzymani

Trzech nietrzeźwych kierujących zatrzymali suwalscy policjanci podczas minionego weekendu. Niechlubnym rekordzistą okazał się 20-letni mężczyzna, który zdecydował się wsiąść za kierownicę mając ponad 1,4 promila alkoholu w organizmie.

W miniony weekend suwalscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej trzech nietrzeźwych kierujących. Pierwszego z nieodpowiedzialnych kierowców mundurowi wyeliminowali z ruchu w sobotę, w nocy, na ulicy Dwernickiego. Mundurowi zauważyli audi, którego kierowca jechał całą szerokością jezdni. Okazał się nim 20-letni obywatel Ukrainy. Badanie alkomatem wykazało, że miał on ponad 1,4 promila alkoholu w organizmie. Z kolei w sobotę nad ranem, około godziny 4.30, policjanci ujawnili kolejnego nietrzeźwego kierującego. Tym razem z ruchu drogowego został wyeliminowany 22-letni mieszkaniec gminy Suwałki, który zdecydował się na prowadzenie daweoo mając promil alkoholu w organizmie. Trzecim z nieodpowiedzialnych kierowców okazał się 35-letni Suwalczanin, który uczestniczył w kolizji drogowej w Gawrych Rudzie, w sobotę około godziny 16.00. Badanie alkomatem wykazało, że miał on prawie 1,4 promila alkoholu w organizmie. Podczas sprawdzania danych mężczyzny w systemach policyjnych okazało się również, że ma on orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów.

Teraz dalszym losem nieodpowiedzialnych kierowców zajmie się sąd.

Pamiętajmy, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Policjanci apelują o rozsądek na drodze oraz o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.