Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa skuteczna w walce z piratami drogowymi

Suwalscy policjanci z pionu ruch drogowego zatrzymali wczoraj prawa jazdy dwóm kierującym, którzy w Suchej Wsi przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. To kolejne zatrzymane prawa jazdy w miejscu wskazanym na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach systematycznie prowadzą pomiar prędkości w miejscach wskazanych na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Jednym z miejsc zgłaszanych przez internatów w kategorii „Przekraczanie dozwolonej prędkości” jest miejscowość Sucha Wieś w gminie Raczki. Wczoraj, uprawnienia do kierowania pojazdami straciło dwóch nieodpowiedzialnych kierowców. W pierwszym przypadku, policjanci, tuż po godzinie 16.00, zatrzymali do kontroli drogowej kierującego volkswagenem, który jechał z prędkością 105 km/h. 22-latek, przekroczył dopuszczalną prędkość o 55 km/h, gdzie ograniczenie na tym odcinku drogi wynosi 50 km/h. Z kolei drugi nieodpowiedzialny kierujący został zatrzymany do kontroli drogowej niespełna godzinę później. Okazał się nim 55-latek, który jadąc jeepem przekroczył dopuszczalną prędkość na danym odcinku drogi o 51 km/h. Obydwu mężczyznom zatrzymane zostały prawa jazdy. Każdy z nich został również ukarany mandatem karnym w wysokości 400 złotych oraz otrzymał 10 punktów karnych.

Apelujemy o ostrożną i rozważną jazdę, a także przypominamy, że nadmierna oraz niedostosowana do warunków drogowych i atmosferycznych prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.