Klasa mundurowa odwiedziła suwalskich policjantów - Aktualności - KMP Suwałki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Klasa mundurowa odwiedziła suwalskich policjantów

Data publikacji 17.04.2018

Suwalscy policjanci gościli uczniów klasy mundurowej z Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Suwałkach. Młodzież poznała warunki przyjęcia do służby w Policji oraz zapoznała się ze specyfiką służby poszczególnych wydziałów.

Suwalskich policjantów odwiedzili dzisiaj uczniowie klasy mundurowej z Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Suwałkach. Młodzież miała okazję z bliska poobserwować policjantów w trakcie ich służby oraz zapoznać się z zadaniami mundurowych, pełniących służbę w poszczególnych wydziałach.

Asystent Wydziału Patrolowo- Interwencyjnego opowiedział młodym ludziom o zadaniach policjantów, pełniących służbę w jego wydziale. Przy tej okazji uczniowie mogli z bliska zapoznać się z wyposażeniem i sprzętem wykorzystywanym w tym pionie, zaglądnąć do radiowozu.

Następnie Zastępca Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego zapoznał przybyłych z zadaniami policjantów w swoim Wydziale. Atrakcją tej części spotkania była możliwość obejrzenia z bliska motockla policyjnego oraz nieoznakowanego radiowozu.

Następnie młodzi ludzie zostali zapoznani przez specjalistę z Zespołu Kadr i Szkolenia z warunkami i procedurami przyjęcia do służby w Policji.

W dalszej części wizyty technik kryminalistyki przeprowadził pokaz ujawniania i zabezpieczania śladów. Młodzi ludzie dowiedzieli się jakie są rodzaje śladów i "w pigułce" poznali techniki ich zabezpieczania. Chętni mogli odcisnąć swoje linie papilarne.