Przyszli mundurowi z wizytą u suwalskich policjantów - Aktualności - KMP Suwałki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Przyszli mundurowi z wizytą u suwalskich policjantów

Data publikacji 18.04.2018

Suwalscy policjanci gościli uczniów Liceum Ogólnokształcącego profil  mundurowy z Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Suwałkach. Młodzież miała okazję z bliska przyglądnąć się mundurowym w ich codziennej służbie.

Suwalskich policjantów odwiedzili dzisiaj uczniowie klasy mundurowej z Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Suwałkach. Młodzież miała okazję z bliska poobserwować policjantów w trakcie ich służby oraz zapoznać się z zadaniami mundurowych, pełniących służbę w poszczególnych wydziałach.

Naczelnik Wydziału Patrolowo- Interwencyjnego opowiedział młodym ludziom o zadaniach policjantów, pełniących służbę w jego wydziale. Przy tej okazji uczniowie mogli z bliska zapoznać się z wyposażeniem i sprzętem wykorzystywanym w tym pionie. Zainteresowani mogli usiąść w radiowozie, czy z bliska obejrzeć kajdanki.

Następnie Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego zapoznał przybyłych z zadaniami policjantów w swoim wydziale. Atrakcją tej części spotkania była możliwość obejrzenia z bliska motocyklu policyjnego, a chętni mogli usiąść za kierownicą jednośladu i choć przez chwilę poczuć się jak prawdziwy policjant .

W dalszej kolejności młodzi ludzie spotkali się z przewodnikiem psa służbowego i jego czworonożnym partnerem. Policjant opowiedział przyszłym mundurowym o swoich zadaniach służbowych, po czym zaprezentował krótki pokaz posłuszeństwa psa.

Kolejnym punktem wizyty były odwiedziny w Ogniwie Techniki Kryminalistycznej. Tam technik kryminalistyki przeprowadził pokaz ujawniania i zabezpieczania śladów. Młodzi ludzie dowiedzieli się jakie są rodzaje śladów i "w pigułce" poznali techniki ich zabezpieczania. Chętni mogli odcisnąć swoje linie papilarne, a nawet zabezpieczyć ślady daktyloskopijne.

Na koniec uczniowie zostali zapoznani przez specjalistę z Zespołu Kadr i Szkolenia z warunkami i procedurami przyjęcia do służby w Policji.