Policyjne patrole rowerowe na suwalskich ulicach - Aktualności - KMP Suwałki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjne patrole rowerowe na suwalskich ulicach

Data publikacji 19.04.2018

Na suwalskich drogach, osiedlach i parkach można już spotkać policyjne patrole rowerowe. Już kolejny rok z rzędu policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach strzegą bezpieczeństwa na jednośladach.

Sezon letni jest dla policjantów czasem szczególnie wytężonej pracy. Wzorem lat ubiegłych suwalscy policjanci od wiosny, aż do późnej jesieni będą dbać o bezpieczeństwo mieszkańców, pełniąc służbę na rowerach. Funkcjonariusze pełniący służbę prewencyjną, patrolują m.in. obszary rekreacyjne, turystyczne, osiedla i parki. Głównie rejony, gdzie dotarcie radiowozu jest utrudnione. Policjanci nieustannie wychodzą naprzeciw oczekiwaniom społecznym oraz rozszerzają formy realizowanych zadań. Mundurowi nie tylko oddziałują prewencyjnie swoją obecnością, ale także podejmują liczne interwencje wobec osób łamiących przepisy.

Apelujemy  o właściwe zachowanie się kierujących jednośladami wobec pieszych. Pamiętajmy, że rowerzyści mają obowiązek poruszania się ścieżką dla rowerów lub w razie jej braku jezdnią.

Pamiętajmy - wzajemny szacunek i wyrozumiałość pomagają na drodze.