Bezpieczna "ósemka" - Aktualności - KMP Suwałki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczna "ósemka"

Data publikacji 23.05.2018

Suwalscy policjanci prowadzą dzisiaj, od wczesnych godzin rannych, działania pod nazwą „Bezpieczna ósemka”. Celem akcji jest zminimalizowanie liczby zdarzeń drogowych na drodze krajowej nr 8.

Policjanci z suwalskiej "drogówki" prowadzą dzisiaj od wczesnych godzin rannych działania pod nazwą "bezpieczna ósemka". W trakcie wzmożonych kontroli pojazdów na drodze krajowej nr 8, funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę na trzeźwość kierujących, nadmierną prędkość oraz niewłaściwe wykonywanie manewrów na drodze i inne wykroczenia. Policjanci szczególnym nadzorem objęli te miejsca, w których dochodziło do wypadków drogowych.  Głównym celem działań jest poprawa bezpieczeństwa na drogach, a co za tym idzie ograniczenie liczby zdarzeń drogowych i ich skutków, na jednym z głównych ciągów komunikacyjnych miasta i powiatu suwalskiego, jakim jest droga krajowa nr 8.

Policjanci przypominają, że przekroczenie prędkości zwykle skutkuje karą finansową oraz punktami karnymi. Zdarza się jednak, że nieodpowiedzialne zachowanie kierowcy jest przyczyną prawdziwych rodzinnych tragedii!