Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa - warto z niej korzystać - Aktualności - KMP Suwałki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa - warto z niej korzystać

Data publikacji 07.06.2018

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to aplikacja, która pomaga w szybkiej identyfikacji zagrożeń. Od lipca 2016 roku, tj. od kiedy została ona udostępniona dla obywateli z mapy powiatu suwalskiego odczytanych zostało 4725 sygnałów. Najczęściej dotyczą one przekraczania dopuszczalnej prędkości, spożywania alkoholu w miejscu publicznym, albo nieprawidłowego parkowania.

Wszystkie sygnały naniesione przez mieszkańców na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa są sprawdzane i weryfikowane przez policjantów. W przypadku potwierdzenia określonego zagrożenia funkcjonariusze nadal kontrolują wskazane miejsce, aż do jego wyeliminowania. Od  lipca  2016 r., gdy KMZB zaczęła funkcjonować do wczoraj (6.06.18) na terenie powiatu suwalskiego policjanci odczytali 4725 zdarzeń. Mieszkańcy wskazali je jako te, które według nich wymagają interwencji Policji. Tylko w maju takich sygnałów suwalska policja odebrała 262. Najwięcej z nich, bo 145 dotyczyła  przekraczania dopuszczalnej prędkości,  51 dotyczyło spożywania alkoholu w miejscu publicznym, a 17 nieprawidłowego parkowania.

Chcesz mieć wpływ w swojej okolicy na bezpieczeństwo działaj! Podziel się swoimi spostrzeżeniami! Reaguj na zagrożenia! Odwiedź Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Wejdź na stronę internetową Policji: www.suwalki.policja.gov.pl. To narzędzie pozwala na identyfikowanie skali i rodzaju zagrożeń. Wskaż miejsca, w których chcesz częstszych patroli Policji. Warte uwagi jest też to, że strona nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych.