„Kręci mnie bezpieczeństwo” – profilaktyka w Suwałkach - Aktualności - KMP Suwałki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Kręci mnie bezpieczeństwo” – profilaktyka w Suwałkach

Data publikacji 11.06.2018

W minioną niedzielę suwalscy profilaktycy zorganizowali stoisko profilaktyczne na miejskim „Pchlim Targu”. Inicjatywa wpisywała się w działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa w okresie letnim oraz promocji Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Nadchodzące dni wakacyjne są okazją do edukowania w zakresie bezpiecznego korzystania z dni wolnych od szkoły i pracy.  W niedzielę suwalska policja zorganizowała stoisko prewencyjne, podczas którego rozmawiano z młodymi mieszkańcami miasta o bezpieczeństwie podczas nadchodzących wakacji. Zwracano uwagę na zagrożenia, które mogą pojawić się również ze strony obcych - nieznajomych, którzy zaproponują wspólną zabawę - dzieciom przypomniano  o zasadzie ograniczonego zaufania, bezwzględnie zakazującej oddalania się od rodziców, wsiadania do samochodu nieznajomej osoby oraz o formie zwracania się o pomoc w sytuacji zagrożenia.


Podczas niedzielnej akcji promowana również była  Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa  - aplikacja służąca partycypacji społecznej w budowaniu poczucia bezpieczeństwa publicznego. Spotkanie z Policją dało możliwość zapoznania się z pracą mundurowych oraz poznania swego Dzielnicowego. Akcja będzie kontynuowana podczas okresu wakacyjnego.