"KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO NAD WODĄ" w Suwałkach - Aktualności - KMP Suwałki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

"KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO NAD WODĄ" w Suwałkach

Data publikacji 12.06.2018

Okres przedwakacyjny, to czas wzmożonych działań profilaktycznych Policji. Suwalska policja wspólnie z przedstawicielami innych instytucji, działającymi na rzecz bezpieczeństwa, spotyka się z dziećmi i przypomina o zasadach bezpieczeństwa w czasie letniego wypoczynku.

Dziś suwalscy  policjanci, w ramach działań "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą", współorganizowali akcję „Bezpieczne wakacje" nad zalewem Arkadia. Uczestnikami imprezy były przede wszystkim dzieci i ich opiekunowie.

Komenda Miejska Policji w Suwałkach, Straż Miejska w Suwałkach, Placówka Straży Granicznej w Rutce Tartak, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Suwałkach oraz Powiatowa Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna w Suwałkach, Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe i Nadleśnictwo Suwałki to współorganizatorzy dzisiejszej akcji. Dzieci, które przyszły nad zalew Arkadia, mogły obejrzeć sprzęt służb mundurowych oraz uczestniczyć w  konkursach ukierunkowanych na uświadamianie zagrożeń związanych z wypoczynkiem nad wodą.

Stoisko policyjnych profilaktyków cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Poza konkursami najmłodsi mogli wsiąść do radiowozu, czy też za kierownicę motocykla i choć przez chwilę poczuć się jak prawdziwy policjant. 

W ramach prowadzonych działań ,,Kręci mnie bezpieczeństwo” mundurowy patrol rowerowy odpowiadał  na wszelkie nurtujące pytania, dotyczące bezpieczeństwa rowerzysty.

Dziękujemy wszystkim współorganizatorom, a uczestnikom życzymy bezpiecznego wypoczynku nad wodą.

Wszystko po to, aby wakacje były bezpieczne.