Kontrola autokarów przed letnimi wyjazdami - Aktualności - KMP Suwałki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kontrola autokarów przed letnimi wyjazdami

Data publikacji 22.06.2018

Ostatni tydzień czerwca, a także najbliższe dwa miesiące wakacji to wzmożony okres wyjazdów dzieci i młodzieży. Podobnie, jak w poprzednich latach, policjanci z suwalskiej policji kontrolują autokary oraz pojazdy przewożące dzieci i młodzież.

Każdego dnia policjanci ruchu drogowego kontrolują stan techniczny pojazdów i autokarów. Stałym punktem kontroli jest także badanie trzeźwości kierowców. Działania mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa w czasie przewożenia dzieci na zorganizowany wypoczynek w ramach akcji „Bezpieczne wakacje”.

Przypominany więc rodzicom i organizatorom wycieczek o możliwości sprawdzenia przed wyjazdem, czy stan techniczny autokaru jest odpowiedni. W tym celu zapraszamy na parking przy ulicy Świerkowej 60  przy  Komendzie Miejskiej Policji w Suwałkach lub na parking przy Parku Konstytucji 3 Maja ul. Hamerszmita, po uprzednim zgłoszeniu policjantom chęci kontroli pojazdu. Funkcjonariusze sprawdzą też trzeźwość kierowcy i wymagane dokumenty.

Zgłoszenia kontroli autokaru można dokonać telefoniczne dzwoniąc do Wydziału Ruchu Drogowego na numer  87 564 14 64  w godzinach 7:30-15:30 od poniedziałku do piątku . Najlepiej dokonać zgłoszenia z kilkudniowym wyprzedzeniem.