"BEZPIECZNE WAKACJE" inauguracja akcji na suwalskich drogach - Aktualności - KMP Suwałki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

"BEZPIECZNE WAKACJE" inauguracja akcji na suwalskich drogach

Data publikacji 22.06.2018

Dzieci i młodzież rozpoczęły upragnione wakacje. Nad ich spokojnym przebiegiem na drogach powiatu suwalskiego od dzisiaj aż do 2 września czuwać będą policjanci, którzy rozpoczynają działania "BEZPIECZNE WAKACJE". Wzmożone działania na drogach prowadzone są głównie w trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego.

Przed nami ponad dwa miesiące wakacji. Dla wielu z nas oznacza to czas wypoczynku, a dla policjantów wzmożonego ruchu na drogach w związku z licznymi wyjazdami. Dlatego od dzisiaj (22.06.18) suwalscy policjanci rozpoczynają ogólnopolskie działania ”BEZPIECZNE WAKACJE”, które potrwają do 2 września. Przez cały ten czas policjanci ruchu drogowego w naszym powiecie będą czuwać nad bezpieczeństwem podróżujących. Okres letniego wypoczynku charakteryzuje się zwiększonym natężeniem ruchu pojazdów oraz  niechronionych użytkowników dróg, dlatego też na drogach należy się spodziewać większej ilości patroli ruchu drogowego. Podczas akcji policjanci będą korzystali nie tylko z oznakowanych radiowozów, ale także z nieoznakowanych, wyposażonych w wideorejestratory. Na drogach pojawią się także mundurowi na motocyklach.

Policjanci będą zwracać szczególną uwagę na przestrzeganie przepisów ruchu drogowego w tym w zakresie ograniczeń prędkości, stosowanie pasów bezpieczeństwa i urządzeń do bezpiecznego przewożenia dzieci, będą sprawdzać stan trzeźwości kierujących oraz stan techniczny pojazdów. Będą również realizować działania kontrolno-pomiarowe, ukierunkowane w szczególności na kontrolę autokarów przewożących dzieci i młodzież.

Pamiętajmy również o tym, że o pomoc w zweryfikowaniu stanu technicznego pojazdu mamy prawo poprosić policjantów – skontrolują oni aktualny stan techniczny autobusu i przede wszystkim sprawdzą czy kierowca nie jest pod wpływem alkoholu. Dlatego organizator wypoczynku, opiekunowie lub rodzice mogą poprosić o kontrolę w każdej jednostce Policji, najlepiej z kilkudniowym wyprzedzeniem.

Wakacje to czas wzmożonego ruchu na naszych drogach - apelujemy do wszystkich użytkowników dróg o rozsądek i rozwagę !!!