Bezpieczne wakacje - Aktualności - KMP Suwałki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczne wakacje

Data publikacji 25.06.2018

Suwalscy policjanci sprawdzali, czy kąpieliska są dobrze przygotowane do bezpiecznego wypoczynku. Działania służb wpisują się w akcję MSWiA „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, której najważniejszym celem jest bezpieczeństwo wypoczywających i korzystających z kąpielisk.

Policjanci Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach w miniony weekend  kontrowali  kąpieliska w powiecie suwalskim.  Funkcjonariusze sprawdzali  czy kąpieliska są dobrze przygotowane do bezpiecznego wypoczynku.

Bezpieczne wakacje zależą od Ciebie !

Wchodząc do wody, zwracajmy uwagę na znaki i tablice informacyjne. Przestrzegajmy regulaminu kąpieliska, stosujmy się również do uwag i zaleceń ratownika. Unikajmy kąpieli po spożyciu alkoholu, po wytężonym wysiłku fizycznym lub bezpośrednio po posiłku, zachowajmy również ostrożność podczas kąpieli po długotrwałym przebywaniu na słońcu. Korzystajmy tylko ze sprawnego i właściwie wyposażonego (np. w kamizelki ratunkowe) sprzętu pływającego. Zwracajmy szczególną uwagę na bawiące się na brzegu dzieci.

Przed planowanym wypoczynkiem nad wodą, warto zapoznać się z poradami na stronie akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą” www.policja.pl/bezpieczenstwo-nad-woda, objętej patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.