„BEZPIECZNY AUTOBUS” NA SUWALSKICH DROGACH - Aktualności - KMP Suwałki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„BEZPIECZNY AUTOBUS” NA SUWALSKICH DROGACH

Data publikacji 30.07.2018

Suwalscy policji przeprowadzili działania „Bezpieczny Autobus”. Przez cały weekend policjanci ruchu drogowego prowadzili wzmożone kontrole autobusów, sprawdzając głównie ich stan techniczny, trzeźwość kierowców i przestrzeganie ograniczeń prędkości.

W miniony weekend suwalscy policjanci przeprowadzili działania „bezpieczny autobus” na drogach powiatu suwalskiego. Policjanci ruchu drogowego prowadzili wzmożone kontrole autobusów, sprawdzali stan techniczny pojazdów, przestrzeganie dopuszczalnej prędkości oraz trzeźwość kierujących.

Mundurowi z Suwałk informują - każdy organizator wyjazdu może wcześniej, przed wyjazdem zwrócić się do Policji o sprawdzenie stanu technicznego pojazdu oraz trzeźwości kierowcy. Dzięki temu, rodzice będą mieli większą pewność, że najmłodsi podróżują sprawnym autokarem i bezpiecznie. Funkcjonariusze podczas kontroli bardzo dokładnie i szczegółowo sprawdzają między innymi hamulce, stan ogumienia i oświetlenie pojazdu. Poza tym także stan trzeźwości kierowcy. Najlepiej na kontrolę umówić się z wyprzedzeniem. Organizatorzy wyjazdu mogą zgłosić autokar do kontroli dzwoniąc pod numer telefonu /87/ 564-14-64 w godzinach od 7.30 do 15.30. Kontrola autokaru odbywa się na parkingu przy KMP w Suwałkach oraz na parkingu przy ul. Hamerszmita.