"AKCJA KRZYŚ 2018" Z SUWALSKIMI POLICJANTAMI - Aktualności - KMP Suwałki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

"AKCJA KRZYŚ 2018" Z SUWALSKIMI POLICJANTAMI

Data publikacji 30.07.2018

Suwalscy policjanci włączyli się do udziału w kolejnej edycji "Akcji Krzyś". Podczas tegorocznego spotkania promowano bezpieczne zachowania na drodze pod hasłem „Jakim jestem kierowcą?".

W minioną niedzielę suwalscy policjanci, w ramach prowadzonych działań profilaktycznych, włączyli się w organizowaną na terenie parafii pw. Św. Kazimierza Królewicza przy ul. Witosa w Suwałkach "Akcję Krzyś”. W trakcie jednej z mszy świętych wygłoszono prelekcję, podczas której przypomniano uczestnikom działań, że codziennie na drogach naszego kraju, jak też powiatu suwalskiego, dochodzi do wielu zdarzeń drogowych, podczas których ludzie potrzebują pomocy. Apelowano do słuchaczy, o większy  spokój na drogach, wzajemny szacunku i cierpliwości oraz myślenia o swoim i innych bezpieczeństwie. W trakcie wczorajszej akcji policjanci, wspólnie z przedstawicielami innych służb mundurowych oraz różnych instytucji, propagowali bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Zorganizowali też pokaz policyjnego sprzętu. Najmłodsi mogli wsiąść do radiowozu, czy też za kierownicę motocykla i choć przez chwilę poczuć się jak prawdziwy policjant. 

Dużym zainteresowaniem cieszył się wśród najmłodszych konkurs profilaktyczny, gdzie za udzielenie prawidłowej odpowiedzi na pytanie, otrzymywało się nagrodę.

Wiele emocji wzbudziły także alko-gogle, w których otoczenie postrzega się oczyma osoby nietrzeźwej. Powodują one m.in. zniekształcenie obrazu, spowolnienie reakcji i problemy z oceną odległości. 

Akcja była też doskonałą okazją do promowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Policjanci uczestniczyli także w tradycyjnym święceniu samochodów, wręczając kierującym materiały profilaktyczne.