Spotkanie w ramach Wakacyjnego Pogotowia Bezpieczeństwa - Aktualności - KMP Suwałki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Spotkanie w ramach Wakacyjnego Pogotowia Bezpieczeństwa

Data publikacji 03.08.2018

Dzielnicowy z Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej z Placówki w Rutce-Tartak oraz przedstawicielami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Suwałkach, kontynuują spotkania z młodymi ludźmi odpoczywającymi na terenie powiatu suwalskiego.

Dzielnicowy i profilaktyk w Wydziału Prewencji KMP w Suwałkach wspólnie z funkcjonariuszem Straży Granicznej z Placówki w Rutce-Tartak oraz z przedstawicielami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Suwałkach odwiedzili młodzież odpoczywającą w Gawrych Rudzie.  Podczas spotkania prowadzonego w ramach kampanii "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" oraz programu profilaktycznego "Wakacyjne Pogotowie Bezpieczeństwa" rozmawiano o bezpieczeństwie podczas wakacyjnego wypoczynku.
Prelegenci podkreślali, jak ważne jest rozsądne korzystanie z akwenów, zarówno w trakcie kąpieli wodnych, jak też podczas uprawiania sportów wodnych.
Nie zabrakło też informacji o tym, jak bezpiecznie poruszać się po drogach (przypomniano o obowiązku noszenia elementów odblaskowych), czy rad z zakresu bezpiecznego korzystania z internetu. Z dużym zainteresowaniem słuchaczy spotkał się także temat związany z przekraczaniem granic kraju podczas wakacyjnych wojaży.
Celem spotkania było uświadomienie najmłodszym zagrożeń, z którymi mogą się spotkać podczas wypoczynku, jak i w życiu codziennym.