Bezpieczna droga do szkoły z suwalskimi policjantami - Aktualności - KMP Suwałki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczna droga do szkoły z suwalskimi policjantami

Data publikacji 11.10.2018

Policjanci i pracownicy Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach prowadzą działania pod nazwą „Bezpieczna droga do szkoły”. Mundurowi przypominają najmłodszym uczniom podstawowe zasady bezpieczeństwa.

Co roku od września do października Wydziały  Ruchu Drogowego i Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach prowadzą działania pod nazwą „Bezpieczna droga do szkoły”. Policjanci codziennie spotykają się z dziećmi  szkół podstawowych oraz przedszkoli. W tym tygodniu odwiedzili najmłodszych w Szkole Podstawowej nr 7 i 10 oraz w przedszkolach: Chatka Niedźwiadka oraz w Rutce-Tartak. Policjanci oraz pracownicy rozmawiali z dziećmi na temat podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dzieci dowiedziały się również jak ważne dla bezpieczeństwa na drodze jest noszenie elementów odblaskowych. Na zakończenie spotkania mundurowi przypomnieli dzieciom numer alarmowy do służb ratunkowych oraz sposoby wyjścia z trudnej sytuacji- czyli jak i do kogo zwrócić się o pomoc.

Zadbajmy o to, aby droga do szkoły naszego dziecka była zawsze bezpieczna. Pokażmy dzieciom najbezpieczniejszą drogę do szkoły. Wyjaśnijmy dziecku dlaczego nie wolno wbiegać na jezdnię, czy przechodzić na czerwonym świetle. Dziecko świadome zagrożeń będzie bardziej uważne.