OBYWATELSKIE ZATRZYMANIE NIETRZEŹWEGO KIEROWCY - Aktualności - KMP Suwałki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

OBYWATELSKIE ZATRZYMANIE NIETRZEŹWEGO KIEROWCY

Data publikacji 15.10.2018

Mieszkańcy Suwałk, w minioną sobotę wieczorem, uniemożliwili dalszą jazdę samochodem nietrzeźwemu kierowcy. 31-letni kierujący oplem został przekazany policjantom. Okazało się, że miał 3,3 promila alkoholu w organizmie. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach, w minioną sobotę po  godzinie 19.00, otrzymał informacje o obywatelskim ujęciu prawdopodobnie nietrzeźwego kierującego przez grupę mieszkańców miasta. Do zatrzymania doszło na ulicy Reja w Suwałkach. Nieodpowiedzialnemu kierowcy odebrane zostały kluczyki od samochodu, a o całym zajściu powiadomiono Policję. Na miejsce zdarzenia natychmiast zostali skierowani funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach. Od 31-letniego kierowcy czuć było silną woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało u niego 3,3 promila alkoholu w organizmie. Mężczyźnie zatrzymane zostało prawo jazdy. Teraz jego dalszym losem zajmie się sąd. Szybka reakcja i właściwa postawa zgłaszającego pozwoliła wyeliminować z ruchu drogowego nietrzeźwego kierowcę i zapobiec ewentualnej tragedii na drodze.

To nie jedyny nietrzeźwy kierujący zatrzymany w miniony weekend. Suwalscy mundurowi, dzień później, również w Suwałkach, zatrzymali do kontroli drogowej skuter. Kierował nim 23-letni mieszkaniec Suwałk. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał 2,2 promila alkoholu w organizmie. 

Policjanci przypominają, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Mundurowi apelują o rozsądek na drodze, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz o ograniczone zaufanie względem innych uczestników ruchu drogowego.