Policyjna akcja "Znicz 2018" w Suwałkach - Aktualności - KMP Suwałki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjna akcja "Znicz 2018" w Suwałkach

Data publikacji 31.10.2018

Rozpoczęła się policyjna akcja „Znicz 2018”. Jak co roku policjanci czuwają nad bezpieczeństwem tych, którzy wybierają się w podróż, by odwiedzić groby swoich najbliższych. Już od rana policjanci służy pomocą, czy to kierując ruchem drogowym, czy po prostu – udzielając informacji. Podczas działań funkcjonariusze sprawdzają m.in. trzeźwość kierujących, stan techniczny pojazdów oraz prędkość z jaką poruszają się po drogach. Apelujemy o bezpieczną, odpowiedzialną i ostrożną jazdę. Pieszym przypominamy o obowiązku noszenia elementów odblaskowych poza terenem zabudowanym.

Akcja "Znicz 2018" rozpoczęła się i potrwa do niedzieli, 4 listopada. Jak co roku głównym zadaniem policjantów w tym czasie jest przede wszystkim dbałość o płynność i porządek ruchu. Funkcjonariusze czuwają nad bezpieczeństwem, zarówno na głównych szlakach komunikacyjnych, jak też na lokalnych odcinkach dróg, zwłaszcza w pobliżu cmentarzy. W tych dniach najważniejsza będzie cierpliwość i ostrożność za kierownicą.

Przypominamy, że w wielu miejscach zmieniła się organizacja ruchu. Apelujemy o to, aby zwracać uwagę na oznakowanie i polecenia policjantów. Jeśli będzie taka potrzeba, w miejscach wzmożonego ruchu lub tam, gdzie będą się tworzyć zatory, funkcjonariusze będą ręcznie kierować ruchem.

Pamiętajmy, że gesty i polecenia podawane przez policjanta mają absolutny priorytet. Jeśli na skrzyżowaniu działa sygnalizacja i policjant kieruje ruchem, wiążące dla nas są jego polecenia!

Ponadto mundurowi i profilaktycy z suwalskiej Policji przypominają i uświadamiają osoby piesze poruszające się po drogach po zmierzchu nie tylko o obowiązku, ale również o konieczności używania elementów odblaskowych, w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu. Zachęcają do używania tych elementów także tam, gdzie przepisy tego nie nakazują - czyli na nieoświetlonych odcinkach dróg w obszarze zabudowanym. Dbając o bezpieczeństwo odwiedzających groby policyjni profilaktycy przygotowali specjalne ulotki z ostrzeżeniami, które wręczają kierującym i pieszym w okolicach nekropolii.