"ZNICZ 2018" – JESTEŚMY, POMAGAMY - Aktualności - KMP Suwałki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

"ZNICZ 2018" – JESTEŚMY, POMAGAMY

Data publikacji 02.11.2018

Suwalscy policjanci w trakcie trwania akcji ,,Znicz 2018” cały czas dbają o bezpieczeństwo na drogach. Dla policjantów to przede wszystkim czas wytężonej służby. Ogólnopolska akcja „Znicz 2018” rozpoczęła się 31 października i potrwa do 4 listopada.

Policjanci dbają o to, aby każdy mógł bezpiecznie dojechać i wrócić z odwiedzin grobów swoich bliskich. W każdej chwili mundurowi gotowi są nieść pomoc i służyć radą. Zapewniają porządek w rejonach cmentarzy przekazując jednocześnie informacje o wyznaczonych parkingach czy obowiązującej w pobliżu nekropolii nowej organizacji ruchu Szczególnie w pobliżu przejść dla pieszych dbają o bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego. Sprawdzają także czy kierowcy przestrzegają przepisów ruchu drogowego stosując się chociażby do ograniczeń prędkości w obszarze zabudowanym, używają pasów bezpieczeństwa oraz właściwie przewożą pasażerów. Pełniąc służbę na głównych ciągach komunikacyjnych mundurowi kontrolują stan techniczny pojazdów, a także trzeźwość kierujących. Wszystko po to, aby na naszych drogach było bezpiecznie!. 

W trosce więc o bezpieczeństwo suwalscy policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności podczas pobytu na cmentarzu i w ich okolicy.