Podsumowanie akcji ,,Znicz 2018” - Aktualności - KMP Suwałki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie akcji ,,Znicz 2018”

Data publikacji 05.11.2018

W czasie trwającej w tym roku 5 dni akcji „Znicz 2018", na suwalskich drogach nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Niestety nie zabrakło nieodpowiedzialnych kierowców, którzy wsiedli do swoich aut po alkoholu. Policjanci zatrzymali aż ośmiu nietrzeźwych kierujących.

W tym roku akcja "znicz" rozpoczęła się w środę 31 października a zakończyła w niedzielę  4 listopada. Nad bezpieczeństwem czuwało codziennie kilkudziesięciu funkcjonariuszy Policji. Wszystko po to, by zapewnić maksymalne bezpieczeństwo wszystkim, którzy w te dni odwiedzali groby najbliższych.

W czasie tych pięciu dni na drogach powiatu suwalskiego nie doszło do żadnego wypadku drogowych. Odnotowano natomiast 20 kolizji drogowych.

W ciągu pięciu dni policjanci, mimo licznych apeli, zatrzymali  aż 8  nietrzeźwych kierujących. Niechlubnego rekordzistę policjanci zatrzymali w minioną sobotę w Suwałkach, przy ul. Świerkowej 55- latek zdecydował się wsiąść za kierownicę volkswagena, mając ponad  2,5 promila alkoholu w organizmie.

Największe natężenie ruchu odnotowano na drogach dojazdowych i wokół cmentarzy. W wielu miejscach zmieniona została organizacja ruchu, tak by z jednej strony umożliwić wszystkim sprawne dotarcie do cmentarzy, z drugiej zaś przygotować miejsca parkingowe dla odwiedzających groby. W tych miejscach policjanci  kierowali ruchem i pomagali kierowcom w sprawnym przemieszczaniu się. Funkcjonariusze patrolowali także okolice oraz same cmentarze by zapewnić bezpieczeństwo odwiedzającym groby.