STUDENCI Z WIZYTĄ W SUWALSKIEJ KOMENDZIE POLICJI - Aktualności - KMP Suwałki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

STUDENCI Z WIZYTĄ W SUWALSKIEJ KOMENDZIE POLICJI

Data publikacji 22.11.2018

Studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Suwałkach odwiedzili suwalskich policjantów. Młodzież dowiedziała się m.in. jak wygląda codzienna praca funkcjonariuszy. Mundurowi przedstawili również informacje dotyczące procesu rekrutacji do służby w Policji. Takie spotkanie to też okazja do promowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Suwalskich policjantów odwiedzili studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Suwałkach. Młodzież miała okazję z bliska poobserwować policjantów w trakcie ich służby oraz zapoznać się z zadaniami mundurowych, pełniących służbę w poszczególnych wydziałach.

Spotkanie z funkcjonariuszami miało formę mini wykładu, na którym omówione zostały informacje dotyczące struktury organizacyjnej i zadań suwalskiej jednostki. Policjanci zachęcali młodych ludzi do wstąpienia w swoje szeregi. Ponadto, Naczelnik Wydziału Kadr i Szkolenia, szczegółowo przedstawił  zasady rekrutacji, a studenci otrzymali tematyczne materiały informacyjne.

W trakcie spotkania mundurowi omówili też zasady funkcjonowania  Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Przekonując, że łatwość obsługi oraz bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo w rejonie przekładają się na zainteresowanie mieszkańców korzystaniem z tego interaktywnego narzędzia.