PROMOCJA ZAWODU POLICJANTA W ZESPOLE SZKÓŁ TECHNICZNYCH W SUWAŁKACH - Aktualności - KMP Suwałki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

PROMOCJA ZAWODU POLICJANTA W ZESPOLE SZKÓŁ TECHNICZNYCH W SUWAŁKACH

Data publikacji 05.12.2018

Przedstawiciele suwalskiej Policji spotykają się z młodymi ludźmi, przybliżając im zawód policjanta i promując służbę w Policji. Tym razem rozmawiali z młodzieżą w Zespole Szkół Technicznych w Suwałkach.

Policjanci i pracownicy z Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach systematycznie spotykają się z mieszkańcami Suwalszczyzny, aby przybliżyć im specyfikę zawodu policjanta.

Wczoraj przedstawiciele suwalskiej jednostki Policji odwiedzili młodzież Zespołu Szkół Technicznych w Suwałkach. Funkcjonariusz przekazał zebranym informacje na temat służby w Policji, ze szczególnym uwzględnieniem przebiegu procesu rekrutacji. Młodzi ludzie dowiedzieli się również czym zajmują się funkcjonariusze w poszczególnych pionach Policji.

W trakcie spotkania, wszyscy uczestnicy dowiedzieli się, że zawód policjanta, to nie tylko prestiż ale także bardzo wielka odpowiedzialność, dzięki której budujemy zaufanie społeczne i wzajemny szacunek.

Spotkanie z uczniami było także doskonałą okazją do tego, aby przybliżyć im zasady funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i zachęcić ich do korzystania z tego narzędzia.

Podobne działania będą systematycznie realizowane na terenie całego powiatu.