Szóstoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 11 z wizytą u policjantów - Aktualności - KMP Suwałki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Szóstoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 11 z wizytą u policjantów

Data publikacji 10.12.2018

Suwalscy policjanci gościli szóstoklasistów ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Suwałkach. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z codzienną służbą mundurowych oraz przypomnieć sobie zasady bezpiecznego zachowania.

W ubiegłym tygodniu funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach odwiedziła grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Suwałkach. Szóstoklasiści mieli okazję z bliska poobserwować policjantów w trakcie ich służby oraz zapoznać się z zadaniami mundurowych, pełniących służbę w poszczególnych wydziałach.

Policjanci, jeśli tylko mogą, to zawsze starają się znaleźć czas na spotkania z najmłodszymi. Jest to doskonała okazja, aby porozmawiać z dziećmi na temat bezpiecznych zachowań.

Podczas wizyty w suwalskiej komendzie Policji młodzi ludzie zapoznali się ze służbą technika kryminalistyki. Policjant przybliżył uczniom podstawowe tajniki daktyloskopii oraz mechanoskopii.

Szóstoklasiści z dużym zainteresowaniem oglądały też radiowóz oraz przyjazny pokój przesłuchań- ,,niebieski pokój”.

Sporo emocji uczniowie mieli na policyjnej strzelnicy, gdzie dowiedzieli się jak policjanci doskonalą swoje umiejętności strzeleckie.