Policyjna akcja „Alkohol i Narkotyki” - Aktualności - KMP Suwałki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjna akcja „Alkohol i Narkotyki”

Data publikacji 14.01.2019

Suwalscy policjanci skontrolowali stan trzeźwości ponad 1500 kierujących. Akcja ukierunkowana na wyeliminowanie z polskich dróg tych, którzy siadają za kierownicę po spożyciu alkoholu lub podobnie działającego środka na Suwalszczyźnie zakończyła się sukcesem. Nie ujawniono żadnego przypadku kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu.

Suwalscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, mając na względzie bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego, eliminowanie z ruchu kierujących „po alkoholu”, a także w celu ograniczenia liczby zdarzeń drogowych, przez całą dobę w minioną sobotę (12.01.) kontrolowali stan trzeźwości, kierujących pojazdami. Patrole policyjne można było spotkać zarówno w mieście, jak i na terenie powiatu suwalskiego. Funkcjonariusze ogółem zbadali trzeźwość ponad 1500 kierujących. Okazało się, że praca profilaktyków policyjnych nie idzie na marne. Wszyscy kierowcy byli odpowiedzialni. Nie ujawniono żadnego przypadku kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu.

Tego typu działania będą kontynuowane.

Pamiętaj:

  • Jeżeli planujesz prowadzenie pojazdu nie spożywaj alkoholu lub podobnie działającego środka.
  • Jeżeli masz wątpliwości co do swojego stanu trzeźwości – wykonaj badanie. Takie badanie można wykonać m.in. w większości jednostek Policji.
  • Odmawiaj jazdy z kierowcą, który jest pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka – nie pozwól mu na dalszą jazdę.