Turniej strzelecki 2019 - Aktualności - KMP Suwałki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Turniej strzelecki 2019

Data publikacji 29.01.2019

Suwalscy policjanci, wspólnie ze Stowarzyszeniem Kolekcjonerów Broni Policyjnej "KRYZA", zorganizowali turniej strzelecki o puchar Komendanta Miejskiego Policji w Suwałkach. Ta forma aktywnego, a zarazem bezpiecznego spędzania wolnego czasu od lat cieszy się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży.

Dzisiaj na strzelnicy policyjnej zaroiło się od młodych ludzi. Suwalscy policjanci, już po raz dziesiąty, zaproponowali młodzieży aktywne zajęcia ze strzelania. Uczestnicy turnieju najpierw zapoznani zostali z obsługą broni i zasadami bezpieczeństwa. Następnie przeszli krótki trening, po czym rozpoczęli strzelanie konkursowe. Podczas turnieju zawodnicy strzelali z karabinów sportowych, z postawy stojącej półfrontalnej do tarcz sportowych. Nad zawodami czuwali sędziowie strzelectwa sportowego oraz policyjni instruktorzy strzelectwa. Zawodnicy walczyli o puchary drużynowe i indywidualne. I miejsce zajęła drużyna z Liceum Ogólnokształcącego Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Suwałkach. II miejsce wystrzelała młodzież z Zespołu Szkół nr 1 w Suwałkach, a III- z Zespołu Szkół Nr 2 w Suwałkach. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Spotkanie było też doskonałą okazją do tego, aby zachęcić młodych ludzi do noszenia elementów odblaskowych, nie tylko poza obszarem zabudowanym, ale i w mieście oraz promować służbę w Policji.