„Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!” - Aktualności - KMP Suwałki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”

Data publikacji 05.02.2019

Komenda Miejska Policji w Suwałkach, już po raz kolejny, włączyła się w obchody Międzynarodowego Dnia Bezpiecznego Internetu. Spotkania z młodymi ludźmi mają na celu współtworzenie twórczego i bezpiecznego środowiska online.

Już od kilku lat przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach włączają się w obchody Międzynarodowego Dnia Bezpiecznego Internetu. W tym roku wszystkie związane z nim działania realizowane są pod hasłem: „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!” .

Już nawet przedszkolaki sięgają po smartfony, czy tablety, więc przedstawiciele Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach spotkali się z dziećmi z Przedszkola Nr 7 w Suwałkach oraz z uczniami Szkoły Podstawowej nr 9 w Suwałkach. Tematem przewodnim spotkań było bezpieczeństwo w sieci. Podczas rozmów zwrócono uwagę, że Internet, to nie tylko możliwość nauki i zabawy, ale również pewne niebezpieczeństwo. Przedstawiono najczęściej występujące zagrożenia tj.: cyberprzemoc, niebezpieczne kontakty, szkodliwe treści, zagrożenie prywatności, przestępstwa internetowe, m.in. kradzież danych oraz problem uzależnienia od Internetu.

Wizyta przedstawicieli suwalskiej Policji u uczniów miała również na celu podkreślenie tego, iż każdy internauta może przyczynić się do tego, aby Internet był miejscem bezpiecznym i pozytywnym. Przypomniano młodym ludziom, że każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta.

Spotkania cieszyły się dużym zainteresowaniem. Uczniowie mieli możliwość usystematyzowania swojej wiedzy tak, aby móc bezpiecznie poruszać się w sieci, a przedszkolaki  poznały pracę policjanta oraz odkryły plusy i minusy internetu ze swoim dzielnicowym.