W SUWAŁKACH PIESZY-BEZPIECZNY-WIDOCZNY PO ZMIERZCHU - Aktualności - KMP Suwałki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

W SUWAŁKACH PIESZY-BEZPIECZNY-WIDOCZNY PO ZMIERZCHU

Data publikacji 07.02.2019

Suwalscy policjanci, kolejny już raz, zwracali szczególną uwagę na zachowania pieszych i kierowców w pobliżu przejść dla pieszych. Mundurowi przypominali uczestnikom ruchu o przestrzeganiu przepisów na drodze, a pieszych zachęcali do noszenia elementów odblaskowych, także na terenie miasta.

Wczoraj po południu, aż do godziny 22-ej, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, dbając o bezpieczeństwo pieszych i ograniczenie zdarzeń drogowych z udziałem tej grupy uczestników ruchu drogowego, zwracali szczególną uwagę na niezgodne z prawem zachowania pieszych oraz sprawdzali, jak zachowują się kierujący w pobliżu oznakowanych przejść dla pieszych.

Niestety, tylko przez kilka godzin, mundurowi ujawnili wczoraj 41 wykroczeń, z czego 30- popełnili piesi. Przewinienia pieszych polegały przeważnie na przechodzeniu przez jezdnię w miejscach niedozwolonych lub niestosowaniu się do sygnalizacji świetlnej, czy też braku elementów odblaskowych o zmierzchu, poza terenem zabudowanym. Kierujących z kolei na jeździe po chodniku, czy też wyprzedzaniu pojazdu na przejściu dla pieszych lub nie ustąpieniu pierwszeństwa pieszemu, znajdującemu się na przejściu dla pieszych.

Mundurowi przypominali też niechronionym uczestnikom ruchu drogowego o obowiązku noszenia, poza obszarem zabudowanym po zmroku, elementów odblaskowych. Zachęcali mieszkańców naszego miasta do noszenia odblasków także w terenie zabudowanym, co poprawia znacznie widoczność, a co za tym idzie- bezpieczeństwo pieszego.