Aresztowany za kradzieże i włamania - Aktualności - KMP Suwałki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Aresztowany za kradzieże i włamania

Data publikacji 22.02.2019

Suwalscy policjanci ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzieże sklepowe oraz kradzież portfela. Z ustaleń mundurowych wynika, że do przestępstw doszło w ostatnich czterech miesiącach. Łupem sprawcy padł portfel z zawartością karty bankomatowej, pieniędzy i biletów na koncert, ale też szampony, kremy i alkohol. 31- latek usłyszał już 6 zarzutów w warunkach recydywy, a decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

Suwalscy policjanci ustalili i zatrzymali 31- latka podejrzanego o liczne kradzieże na terenie Suwałk. W poniedziałek mundurowi zaskoczyli mężczyznę w jednym z mieszkań na terenie Osiedla Północ, gdzie przebywał. Nie pomogło nawet to, że schował się przed funkcjonariuszami w łazience i nie chciał podać swoich danych. Kryminalni doskonale znali mężczyznę.

W okresie ostatnich czterech miesięcy zatrzymany mężczyzna ukradł w suwalskich sklepach artykuły spożywcze i przemysłowe na łączną kwotę ok. 2 000 złotych. Gustował w szamponach, kremach do twarzy, ale też alkoholu i wkładach do golenia. Z kolei w listopadzie mężczyzna ukradł portfel w jednej z suwalskich szkół i za pomocą karty, która też padła jego łupem przy tej kradzieży, płacił w sklepach i próbował pobierać pieniądze z bankomatu. Wartość strat, jaką ponieśli pokrzywdzeni, została oszacowana na łączną kwotę blisko 4 500 złotych.

31- latek usłyszał już zarzuty w warunkach recydywy. Sąd na wniosek Policji i Prokuratury, zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na 3 miesiące.