JECHAŁ O 58 KM/H ZA SZYBKO - STRACIŁ PRAWO JAZDY - Aktualności - KMP Suwałki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

JECHAŁ O 58 KM/H ZA SZYBKO - STRACIŁ PRAWO JAZDY

Data publikacji 12.04.2019

Policjanci zatrzymali prawo jazdy 33-latkowi, który na ulicy Reja w Suwałkach przekroczył dopuszczalną prędkość. Kierowca Audi jechał o 58 km/h za szybko. Kontrole prędkości w tym miejscu odbywają się po zgłoszeniach na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Mundurowi apelują o rozwagę na drodze i przestrzeganie przepisów drogowych.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach, dbając o bezpieczeństwo na drogach, wczoraj w godzinach popołudniowych dokonywali kontroli prędkości m.in. przy ulicy Reja. Kilka minut po 14.00 wyeliminowali z ruchu kolejnego „pirata drogowego”. Miernik prędkości wskazał, że kierujący audi jechał z prędkością 108 km/h, gdzie prędkość dopuszczalna na tym odcinku drogi wynosi 50 km/h. Nieodpowiedzialnemu kierującemu zatrzymane zostało prawo jazdy. Mężczyzna został również ukarany mandatem karnym oraz punktami karnymi.

 

Mieszkańcy Suwałk  wielokrotnie wskazywali,  poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, zagrożenia związane z przekraczaniem dozwolonej prędkości w tym rejonie miasta.  Policyjne kontrole są reakcją na te zgłoszenia, a ujawniane wykroczenia potwierdzają informacje uzyskane za pośrednictwem internetowej aplikacji.

Apelujemy o ostrożną i rozważną jazdę z prędkością dostosowaną do przepisów i warunków panujących na drodze. Przypominamy, że to właśnie nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn tragicznych w skutkach wypadków drogowych.