Suwalscy policjanci pomogli schorowanej, starszej kobiecie - Aktualności - KMP Suwałki

Aktualności

Suwalscy policjanci pomogli schorowanej, starszej kobiecie

Data publikacji 05.02.2020

Funkcjonariusze z suwalskiej komendy, wspólnie ze strażakami i ratownikami, pomogli samotnie mieszkającej 80-latce, która zasłabła w swoim mieszkaniu. Dzięki czujności sąsiadki oraz szybkim działaniom mundurowych kobieta trafiła pod opiekę lekarzy.

Wczoraj, do dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach, zadzwoniła kobieta, która powiedziała, że niepokoi się o swoją sąsiadkę. Dodała, że 80-letnia suwalczanka mieszka samotnie i choruje. Zaalarmowani policjanci natychmiast pojechali pod wskazany adres, jednocześnie ustalając, że kobieta nie przebywa w szpitalu. Drzwi do mieszkania seniorki były zamknięte. Nie było też jakiejkowiek reakcji zwrotnej na zadawane przez policjantów pytania. W obawie o życie 80-latki mundurowi wyważyli drzwi do mieszkania. Wówczas, funkcjonariusze zobaczyli leżącą na podłodze starszą kobietę. Była osłabiona. Seniorka nie potrafiła wstać o własnych siłach. Kobiecie udzielono natychmiastowej pomocy. 

Dzięki czyjności sąsiadki i zdecydowanym działaniom policjantów, strażaków oraz ratowników pomoc dotarła na czas. 80-latka została bezpiecznie zabrana do szpitala.