POSZUKIWANI W RĘKACH POLICJI - Aktualności - KMP Suwałki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

POSZUKIWANI W RĘKACH POLICJI

Data publikacji 27.04.2020

Suwalscy policjanci, w miniony weekend, zatrzymali 6 osób poszukiwanych. Wśród nich był 26-latek poszukiwany za rozboje, który kierował volkswagenem pod wpływem środków odurzających.

Suwalscy policjanci, realizując swoje zadania, w ciągu minionego weekendu zatrzymali 6 osób poszukiwanych. W nocy z piątku na sobotę, policjanci z suwalskiej drogówki, zatrzymali na ul. Kościuszki kierującego volkswagenem, który nie utrzymywał prostego toru jazdy. W rozmowie z mężczyzną funkcjonariusze nabrali podejrzeń, że może on znajdować się pod wpływem narkotyków. Wstępne badanie narkotesterem wykazało, że kierujący był pod wpływem amfetaminy. W trakcie kontroli okazało się, że kierowca kilkukrotnie podawał nie prawdziwe dane osobowe. Podczas dalszego sprawdzania mundurowi ustalili, że kierujący to 26-letni suwalczanin. Mężczyzna był poszukiwany przez sąd dwoma listami gończymi za rozboje. Jak ustalili mundurowi 26-latek ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości przez ponad trzy lata.  Suwalczanin trafił do aresztu. Teraz przez najbliższe 22 miesiące będzie odbywał karę pozbawienia wolności.

Tylko podczas minionego weekendu policjanci zatrzymali jeszcze 5 osób poszukiwanych. Byli to mężczyźni wieku od 15 do 47 lat oraz 24-letnia kobieta. Podstawy poszukiwań były różne. Oprócz listów gończych, były zarządzenia, postanowienia i nakazy doprowadzenia, celem których było ustalenie miejsca pobytu osób poszukiwanych lub przeprowadzenie z nimi czynności procesowych.