Policjanci przypominają o obowiązku zasłaniania nosa i ust - Aktualności - KMP Suwałki

Aktualności

Policjanci przypominają o obowiązku zasłaniania nosa i ust

Data publikacji 12.05.2020

Suwalscy policjanci, podczas pełnionych służb, przypominają mieszkańcom o obowiązku zasłaniania nosa i ust w przestrzeni publicznej. Z napotkanymi "zapominalskimi" dzielili się dzisiaj maseczkami ochronnymi, które otrzymali od kadry Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Nr 1 w Suwałkach. Warto chronić siebie i innych.

Suwalscy policjanci, podczas codziennej służby, zwracają uwagę, czy mieszkańcy naszego miasta i powiatu wywiązują się z obowiązku zasłaniania nosa i ust. Można to robić za pomocą maseczki, chusty czy apaszki. Warto podkreślić, że większość napotkanych osób stosuje się do obowiązujących zaleceń. Nadal zdarzają się jednak "zapominalscy", którzy o nich nie pamiętają. Dzisiaj mundurowi "dzielili się" z mieszkańcami Suwałk maseczkami ochronnymi, które otrzymali od kadry Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Nr 1 w Suwałkach.

Przypominamy - pomimo łagodzenia obostrzeń powinniśmy zachowywać się odpowiedzialnie i stosować podstawowe zasady bezpieczeństwa. W dalszym ciągu przebywając w przestrzeni publicznej zobowiązani jesteśmy do zasłaniania ust i nosa oraz zachowania 2-metrowej odległości od innych.

  • Policjant otrzymuje pakiet maseczek ochronnych
  • Policjant wręcza mężczyźnie maseczkę ochronną
  • Policjant wręcza mężczyźnie maseczkę ochronną
  • Policjant wręcza kobiecie maseczkę ochronną
  • Policjant wręcza mężczyźnie maseczkę ochronną
  • patrol policyjny