Policjanci otrzymali urządzenia do badania stanu trzeźwości - Aktualności - KMP Suwałki

Aktualności

Policjanci otrzymali urządzenia do badania stanu trzeźwości

Data publikacji 06.11.2020

Suwalscy policjanci otrzymali urządzenia do badania stanu trzeźwości. Dzięki promilerom mundurowi będą jeszcze skuteczniejsi w eliminowaniu z ruchu osób, które zdecydowały się usiąść za kierownicą po alkoholu.

Prezydent Suwałk Pan Czesław Renkiewicz przekazał wczoraj na ręce I Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Suwałkach nadkomisarza Daniela Szymanowicza urządzenia do wstępnej kontroli stanu trzeźwości. Promilery wykorzystywane będą w codziennej służbie suwalskich funkcjonariuszy. Testery trzeźwości znacząco skracają czas badania, a ze względu na technikę pomiaru, nie wymagają także używania ustników. Wystarczy jedynie dmuchnięcie w jego kierunku, aby po chwili pojawił się rezultat badania.

Dodatkowo urządzenia te zostaną wykorzystane w projekcie profilaktycznym "Zachowaj trzeźwy umysł", realizowanym wśród uczniów suwalskich szkół, którego głównym celem jest podniesienie poziomu wiedzy o konsekwencjach i zagrożeniach, wynikających ze spożywania alkoholu i innych używek oraz przeciwdziałanie negatywnym skutkom związanym z ich zażywaniem.