Kolejni nietrzeźwi kierujący wyeliminowani z ruchu - Aktualności - KMP Suwałki

Aktualności

Kolejni nietrzeźwi kierujący wyeliminowani z ruchu

Data publikacji 09.11.2020

Suwalscy policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących, o których poinformowali mieszkańcy. Okazało się, że 29 latek kierował passatem, mając ponad 3,6 promila alkoholu w organizmie, a 70 latek wjechał roverem na cudzą posesję, gdzie zawiadamiający zabrał mu kluczyki. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Szybka reakcja i wzorowa postawa zgłaszających pozwoliła wyeliminować z ruchu drogowego dwóch nietrzeźwych kierowców i zapobiec ewentualnej tragedii na drodze.

W sobotę, tuż po południu, dyżurny suwalskiej Policji otrzymał informację, że po osiedlu Północ w Suwałkach jeździ passatem najprawdopodobniej nietrzeźwy kierujący. We wskazany rejon natychmiast zostali wysłani policjanci. Na ulicy Ogińskiego mundurowi zauważyli pojazd, który na widok radiowozu zaparkował pod jednym z bloków. Za kierownicą siedział mężczyzna, od którego policjanci wyczuli silną woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości 29 latka wykazało ponad 3,6 promila alkoholu w jego organizmie. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna nie posiada prawa jazdy, gdyż zostało mu zatrzymane pod koniec października za jazdę pod wpływem alkoholu.

Godzinę później dyżurny został zaalarmowany o nietrzeźwym kierującym na terenie gminy Jeleniewo, który wjechał roverem na cudzą posesję. Na miejsce natychmiast udał się patrol z Posterunku Policji w Słobódce. W rozmowie ze zgłaszającym mundurowi ustalili, że zabrał kierującemu dwa komplety kluczyków od samochodu, bo kiedy wyjął ze stacyjki jedne, to kierujący chciał użyć drugich. Wstępne badanie 70 latka, siedzącego za kierownicą rovera, wykazało wynik pozytywny. Od mężcyzny była wyczuwalna silna woń alkoholu, nie mógł o własnych siłach utrzymać się na nogach. W związku z tym, że odmówił poddania się badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, pobrano mu krew do badań.

Policjanci przypominają, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Mundurowi apelują o rozsądek na drodze, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz o ograniczone zaufanie względem innych uczestników ruchu drogowego.