Podsumowanie działań „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo” - Aktualności - KMP Suwałki

Aktualności

Podsumowanie działań „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”

Data publikacji 17.12.2020

Podczas trwania ogólnopolskiej kampanii ,,,Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo", funkcjonariusze "drogówki" zwracali szczególną uwagę na stan i jakość oświetlenia w pojazdach. Elementy te bezpośrednio wpływają na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Wzmożone działania trwały od 22 października do 15 grudnia 2020 roku.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Suwałkach w dniach 22 października- 15 grudnia prowadzili wzmożone kontrole pojazdów w związku z kampanią ,,Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo". Funkcjonariusze przeprowadzili ponad 300 kontroli pojazdów pod kątem prawidłowości oświetlenia. Podczas swojej pracy mundurowi ujawnili 64 usterki, dotyczące najczęściej braków w oświetleniu zewnętrznym, nieprawidłowości ustawieniu świateł oraz używaniu niedopuszczonych żarówek.

Policjanci przypominają, że niekorzystne warunki atmosferyczne, opady, szybko zapadający zmierzch – to czynniki, które podwyższają ryzyko zaistnienia zdarzenia drogowego. W takich warunkach prawidłowe oświetlenie samochodu przekłada się na bezpieczeństwo nie tylko kierowcy auta i jego pasażerów, ale i wszystkich uczestników ruchu drogowego. Części zdarzeń, zwłaszcza tych z udziałem pieszych, można zapobiegać poprzez sprawne, prawidłowo wyregulowane światła, dzięki którym poprawia się widoczność na drodze, przy jednoczesnym niedoprowadzaniu do "oślepiania" innych.  

 

  • Policjanci podczas kontroli samochodu
  • Policjanci ktrolują oświetlenie w samochodzie dostawczym
  • Policjant pokazuje usterki w oświetleniu samochodu