Aktualności

Kolejne osoby oszukane "na BLIK"

Data publikacji 22.09.2022

Cyberprzestępcy, aby wyłudzić pieniądze, często wykorzystują popularne portale społecznościowe oraz komunikatory. Włamując się na konta społecznościowe, podszywają się pod ich właścicieli i wysyłają znajomym wiadomości z prośbą o kody BLIK. Tym razem ofiarami oszustów padli mieszkańcy Suwałk. Łącznie stracili ponad 1400 złotych.

Do suwalskich policjantów zgłosiły się kolejne dwie osoby oszukane ,,na Blik”. W każdym przypadku sposób działania oszustów był ten sam. Cyberprzestępcy podszyli się pod znajomych suwalczan włamując się na konta społecznościowe. Następnie poprosili za pośrednictwem komunikatora o opłacenie przesyłek. Zarówno kobieta jak i i mężczyzna byli przekonani, że korespondują z koleżankami, dlatego wygenerowali kody BLIK. Kiedy po transakcjach skontaktowali się telefonicznie ze znajomymi okazało się, że ci nie wysyłali do nich żadnych wiadomości. W ten sposób mieszkańcy Suwałk stracili łącznie 1400 złotych.

Ostrzegamy! Często stosowaną przez oszustów metodą jest podszywanie się pod znajomych na portalach społecznościowych i zwracanie się z prośbą o pilną pożyczkę. Przestępcy proponują łatwy sposób przelania gotówki poprzez wygenerowanie numeru kodu BLIK w systemie płatności elektronicznej. Przekazany kod wystarczy, by sprawca mógł natychmiast wypłacić pieniądze. Bądźmy czujni i nie dajmy się zwieść pozorom.

 

Powrót na górę strony