Aktualności

JAZDĘ NIETRZEŹWEMU PRZERWALI INNI KIEROWCY

Data publikacji 15.11.2022

To już kolejny przykład, kiedy inni kierowcy zareagowali na niebezpieczne zachowanie na drodze. Tym razem przerwali jazdę nietrzeźwemu kierowcy. Okazało się, że siedzący za kierownicą hondy 63-latek miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

Dyżurny suwalskiej Policji otrzymał zgłoszenie o zatrzymaniu nietrzeźwego kierowcy na ulicy Utrata. Na jego niebezpieczną jazdę zareagowali inni kierowcy. Podejrzewali, że mężczyzna jest nietrzeźwy, bo nie potrafił utrzymać prostego toru jazdy. Wykorzystali moment, kiedy kierowca hondy zatrzymał się na światłach i wtedy  zabrali mu kluczyki. Policjanci z suwalskiej drogówki zbadali trzeźwość 63-latka. Badanie alkomatem wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przypominają, że każdy nietrzeźwy kierowca, to potencjalny sprawca tragedii na drodze. Mundurowi apelują o rozsądek na drodze, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz o ograniczone zaufanie względem innych uczestników ruchu drogowego.


 

Powrót na górę strony