Ruch drogowy

  1. Policyjne nocne kontrole

    Podczas nocnych kontroli pojazdów, policjanci ujawnili 71 wykroczeń. W 48 przypadkach kontrole zakończyły się mandatami a w 16 pouczeniami. W 7 przypadkach o wysokości kary zadecyduje sąd. Jeden z kierowców stracił prawo jazdy za przekroczony limit punktów karnych, a 8 dowody rejestracyjne w związku ze złym stanem technicznym pojazdów.

  2. Hulajnogi elektryczne - obowiązujące przepisy

    Przepisy jasno określają zasady użytkowania hulajnóg, a także wskazują szereg praw i obowiązków, do których muszą stosować się zarówno ich użytkownicy, jak również inni uczestnicy ruchu drogowego.

  3. BEZPIECZNY ROWERZYSTA

    Rower, to najpopularniejszy środek transportu. Jest ekonomiczny, ekologiczny, a jazda na nim sprzyja poprawie naszej tężyzny fizycznej. Aby jednak jazda na nim była bezpieczna, należy pamiętać o podstawowych zasadach korzystania z dróg przez rowerzystów, a także jego obowiązkowym wyposażeniu.

  4. HULAJNOGI ELEKTRYCZNE – Policjanci przypominają podstawowe przepisy i zasady użytkowania

    Hulajnogi elektryczne zyskały ogromną popularność w miastach, stając się wygodnym środkiem transportu. Jednak, aby poruszać się nimi zgodnie z prawem, należy przestrzegać określonych przepisów. Użytkownicy hulajnóg mają obowiązek stosować się do zasad ruchu drogowego. Naruszenie przepisów może prowadzić do poważnych konsekwencji prawnych. Przypominamy o podstawowych zasadach, które każdy użytkownik hulajnogi elektrycznej musi znać.

  5. Pędził przez miasto 138 km/h, stracił prawo jazdy

    23-letni motocyklista jechał przez Suwałki z prędkością 138 km/h. Dodatkowo wykonywał kaskaderskie manewry - jadąc na tylnym kole. Za stwarzanie zagrożenia dla innych użytkowników drogi oraz przekroczenie prędkości, kierowca pożegnał się z prawem jazdy. Teraz o jego losie będzie decydował sąd.

  6. (NIE) TRZEŹWY PONIEDZIAŁEK w Suwałkach

    Trzeźwy poniedziałek jednak nie dla wszystkich kierowców. Tylko wczoraj policjanci z drogówki zatrzymali 4 kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę po wcześniejszym spożywaniu alkoholu. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą oni przed sądem. Zasada "Piłeś? Nie jedź!" jest zawsze aktualna.

Najczęściej czytane