KMP Suwałki

Ważne informacje

Aktualności

sos
Linia wsparcia
Dopalacze
telefon wsparcia
sluzbacywilna
Oddziały o profilu mundurowym
Kieruj się rozsądkiem
Przemoc domowa
STOP Agresji Drogowej
Niebieska linia
Fundacja
Zielona strefa
Linia Nadzieja
Ochrona Prawna Funkcjonariuszy Policji
przemoc
Komunikacja z osobami z dysfunkcją słuchu
116111
e-uslugi
Mapa zagrożeń
Odblaski

Ruch drogowy

  1. (NIE) TRZEŹWY WTOREK w Suwałkach

    Wczoraj policjanci z drogówki zwracali szczególną uwagę na stan trzeźwości kierowców podróżujących po suwalskich drogach. W sumie od wczesnych godzin porannych do późnego wieczora mundurowi przebadali ponad 1400 kierowców. Niestety, wciąż nie wszyscy zdają sobie sprawę, jak poważnym zagrożeniem na drodze jest alkohol. Policjanci zatrzymali 4 kierowców, którzy wsiedli za kierownicę po wcześniejszym spożywaniu alkoholu.

  2. Driftowanie na parkingu zakończone utratą prawa jazdy i mandatem!

    Suwalscy policjanci zatrzymali do kontroli 21-latka, który driftował pod jednym z marketów. Funkcjonariusze widząc całą sytuację natychmiast zareagowali. Młody kierowca stracił prawo jazdy na 3 miesiące oraz został ukarany mandatem.

  3. PRZEKROCZYŁ PRĘDKOŚĆ POZA OBSZAREM ZABUDOWANYM - STRACIŁ PRAWO JAZDY

    Policjanci z suwalskiej drogówki zatrzymali prawo jazdy kolejnemu kierowcy. 35 - latek przekroczył dopuszczalną prędkość o ponad 50 kilometrów na godzinę poza obszarem zabudowanym. Dodatkowo wykroczenie to popełnił w warunkach recydywy.

  4. Kierowco – pamiętaj o odśnieżeniu swojego auta zanim ruszysz w drogę!

    Mamy prawdziwą zimę, a wraz z nią dodatkowe zadania dla kierowców. Wielu z nich zapomina, że odśnieżanie auta to obowiązek. Jazda z nieodśnieżonymi szybami, bądź jazda z warstwą śniegu na dachu zagraża nie tylko samym kierującym i pasażerom, ale także innym uczestnikom ruchu drogowego.

  5. Bezpieczna wycieczka – zgłoś kontrolę autokaru

    Wysyłając dzieci na wycieczki szkolne zawsze chcemy mieć pewność, że nasze pociechy bezpiecznie dotrą na miejsce. Właśnie z tego powodu wielokrotnie zatroskani rodzice i dyrektorzy szkół proszą policjantów o kontrolę stanu technicznego autobusu i trzeźwości kierowcy. Wiedząc, że fachowcom z drogówki nic nie umknie i w przypadku złego przygotowania pojazdu do trasy uniemożliwią jego wyjazd.

  6. Hulajnogi elektryczne - obowiązujące przepisy

    Przepisy jasno określają zasady użytkowania hulajnóg, a także wskazują szereg praw i obowiązków, do których muszą stosować się zarówno ich użytkownicy, jak również inni uczestnicy ruchu drogowego.

Przyjazna policja
Policjant, który mi pomógł
Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi
Zielona strefa

Najczęściej czytane

  1. Odszedł nasz Kolega - asp. Paweł Krachało

    Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w wieku 33 lat odszedł nasz Kolega aspirant Paweł Krachało - funkcjonariusz Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach. Rodzinie i bliskim kondolencje, wyrazy szczerego żalu i współczucia z powodu śmierci w imieniu własnym, kierownictwa oraz policjantów i pracowników, składa Komendant Miejski Policji w Suwałkach podinspektor Beata Romotowska.

  2. Straciła prawo jazdy za prędkość

    Policjanci z suwalskiej drogówki zatrzymali prawo jazdy kolejnemu kierowcy, który przekroczył prędkość o ponad 50 kilometrów na godzinę tym razem poza obszarem zabudowanym.

  3. Ponad 200km/h na S-61

    Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach na drodze S-61, zatrzymali do kontroli BMW. Kobieta jechała 209 km/h na odcinku, gdzie obowiązuje ograniczenie do 120 km/h. Zgodnie z obowiązującym taryfikatorem otrzymała mandat w wysokości 2500 złotych, a jej konto zasiliło 15 punktów.

  4. Hulajnogą po drodze ekspresowej po papierosy

    Kierowca hulajnogi na drodze ekspresowej S 61- takie zdarzenie mogło zakończyć się tragicznie. Na szczęście suwalskich policjantów powiadomili o tym świadkowie. Mężczyzna jechał na stację paliw po papierosy. Mundurowi zabrali mężczyznę z ekspresówki, a za popełnione wykroczenie ukarali mandatem.

  5. "(Nie)trzeźwy" poniedziałek

    Wczoraj od wczesnych godzin rannych policjanci z suwalskiej drogówki badali trzeźwość kierowców. 5 z ponad 1200 przebadanych zdecydowało się wsiąść za kierownicę na „podwójnym gazie”. Przypominamy, że hasło "Piłeś - Nie jedź" jest zawsze aktualne!

Powrót na górę strony