KMP Suwałki

Ważne informacje - 5 artykułów

Ruch drogowy

 1. Suwalska Policja otrzymała dwa rowery

  Dwa nowoczesne rowery trekkingowe przekazał Komendzie Miejskiej Policji w Suwałkach Starosta Suwalski. Podobnie jak w latach poprzednich policyjni cykliści strzec będą bezpieczeństwa w naszym regionie. Policyjne patrole rowerowe będzie można spotkać na suwalskich drogach, osiedlach i parkach.

 2. Pogoda sprzyja rowerzystom, ale... nie zapominajmy o bezpieczeństwie

  Wiosenna aura zachęca miłośników jednośladów, aby ruszyć w drogę. Na ulicach widać coraz więcej rowerzystów, którzy wybrali właśnie taką formę spędzania wolnego czasu czy też dojazdu do pracy. Nie ważne czy prowadzimy samochód, motocykl czy rower – pamiętajmy o zachowaniu rozsądku, wzajemnym szacunku oraz przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego.

 3. PRZEKROCZYŁ PRĘDKOŚĆ I BYŁ NIETRZEŹWY

  Suwalscy policjanci zatrzymali 37 letniego kierowcę volkswagena, który przejeżdżając przez Bakałarzewo przekroczył dopuszczalną prędkość o 23 kilometry na godzinę. Dodatkowo okazało się, że kierujący miał niemal promil alkoholu w organizmie. Mieszkaniec gminy Filipów stracił prawo jazdy. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości Kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 2. 

 4. Prędkość na Suwalszczyźnie pod kontrolą

  Suwalscy policjanci, dbając o bezpieczeństwo w ruchu drogowym, systematycznie zwracają uwagę na zachowania niezgodne z prawem. Wczoraj szczególnie przyglądali się przekraczającym dopuszczalną prędkość. Warto przypomnieć, że nadmierna prędkość i nieprawidłowo wykonywane manewry, to wciąż główne przyczyny wypadków drogowych.

 5. „Na Drodze – Patrz i Słuchaj”

  To już kolejna edycja akcji informacyjno-edukacyjnej pn. „Na Drodze – Patrz i Słuchaj”, której odbiorcami są zarówno kierujący pojazdami, jak też piesi.

 6. Policjanci zatrzymali kobietę "tańczącą" pomiędzy tirami

  Nietypową interwencję przeprowadził patrol z suwalskiej drogówki. Policjanci otrzymali zgłoszenie o człowieku leżącym w przydrożnym rowie, przy drodze krajowej numer 8. Funkcjonariusze zastali tam kobietę, która "tańczyła" pomiędzy tirami. Jak się okazało 46-latka była nietrzeźwa. Jeszcze dziś zostanie jej przedstawiony zarzut spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, za co grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

Najczęściej czytane

 1. Skradzione zabawki pomógł odnaleźć policyjny pies

  Suwalscy policjanci zatrzymali 23 latkę podejrzaną o kradzież z włamaniem do pomieszczenia na strychu. Mundurowi zabezpieczyli w mieszkaniu kobiety skradzione zabawki. Czynności policjantów wspierał policyjny pies. Junga wskazała drzwi do mieszkania zatrzymanej. Kobieta usłyszała już zarzut kradzieży z włamaniem. Za to przestępstwo Kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

 2. Orkan – nowy pies policyjny w Suwałkach

  Do suwalskiej jednostki Policji dołączył kolejny owczarek belgijski. Wabi się Orkan. Jego opiekunem jest starszy posterunkowy Mariusz Biziewski, który od kilku miesięcy jest przewodnikiem psa służbowego. Policjant i jego czworonożny przyjaciel ukończyli właśnie specjalne szkolenie i od kilku dni pełnią wspólnie służbę.

 3. Suwalscy policjanci szkolili psy służbowe

  Policjanci z Zespołu Przewodników Psów Służbowych Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego KMP w Suwałkach systematycznie pracują nad formą oraz umiejętnościami swoich czworonożnych przyjaciół, z którymi na co dzień pełnią służbę.

 4. Konkurs „REAGUJĘ NA AGRESJĘ W SIECI” – rozstrzygnięty!

  Zorganizowany przez Komendę Miejską Policji w Suwałkach konkurs fotograficzny „REAGUJĘ NA AGRESJĘ W SIECI” został rozstrzygnięty. Warunkiem uczestnictwa było wykonanie zdjęcia o bezpieczeństwie w sieci.

 5. Pogoda sprzyja rowerzystom, ale... nie zapominajmy o bezpieczeństwie

  Wiosenna aura zachęca miłośników jednośladów, aby ruszyć w drogę. Na ulicach widać coraz więcej rowerzystów, którzy wybrali właśnie taką formę spędzania wolnego czasu czy też dojazdu do pracy. Nie ważne czy prowadzimy samochód, motocykl czy rower – pamiętajmy o zachowaniu rozsądku, wzajemnym szacunku oraz przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego.