KMP Suwałki

Ważna informacja

e-uslugi
kontrola autobusów
Wirtualny bieg po bezpieczne wakacje
JEDNOŚLADEM BEZPIECZNIE DO CELU
Na Drodze Patrz i Słuchaj
Kronika wakacyjna
Kręci mnie bezpieczeństwo
Konkurs "Cyberświadomi, Cyberbezpieczni"
Mapa zagrożeń
Odblaski
Dając mi pieniądze uczysz mnie żebractwa
Dopalacze
Dopalacze.
Przemoc w rodzinie
112
Kieruj się rozsądkiem
Moja Komenda
STOP Agresji Drogowej
Niebieska linia
Dzielnicowy bliżej nas
Komunikacja z osobami z dysfunkcją słuchu
116111
Ochrona Prawna Funkcjonariuszy Policji
przemoc
Zagrożenia zimowe

Ruch drogowy

 1. Policyjna Mapa Wypadków Drogowych ze Skutkiem Śmiertelnym - Wakacje 2020

  Mapa Wypadków Drogowych publikowana w wakacje 2019 roku spotkała się z pozytywnym odbiorem społecznym. Dlatego też zdecydowano się na jej kontynuację w roku bieżącym.

 2. Prędkość na Suwalszczyźnie pod kontrolą

  Suwalscy policjanci, dbając o bezpieczeństwo w ruchu drogowym, systematycznie zwracają uwagę na przekraczanie dopuszczalnej prędkości, trzeźwość kierujących oraz stan techniczny pojazdów. Warto przypomnieć, że nadmierna prędkość i nieprawidłowo wykonywane manewry, to wciąż główne przyczyny wypadków drogowych.

 3. „Bezpieczny jednoślad” na Suwalszczyźnie

  Suwalscy policjanci, dbając o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego, zwracali szczególną uwagę na rowerzystów i motocyklistów.

 4. Zgłoś autokar do kontroli

  Chcesz zgłosić autokar do kontroli? Wystarczy odpowiednio wcześniej zadzwonić do Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach pod numer telefonu (47) 714 12 12 (dyżurny jednostki – całodobowo) lub (47) 714 14 64 (sekretariat Wydziału Ruchu Drogowego –od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 – 15.30)

 5. Bezpieczeństwo na drodze

  Niedostosowanie prędkości do warunków ruchu to w Polsce najczęstsza przyczyna wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym. Jazda z nadmierną prędkością zwiększa ryzyko śmierci i poważnych obrażeń. Policja przestrzega kierujących przed brawurą i zbyt szybką jazdą.

 6. Zadbajmy o bezpieczeństwo na drogach Suwalszczyzny

  Suwalscy policjanci, dbając o bezpieczeństwo w ruchu drogowym, systematycznie zwracają uwagę na przekraczanie dopuszczalnej prędkości, trzeźwość kierujących oraz stan techniczny pojazdów. Warto przypomnieć, że nadmierna prędkość i nieprawidłowo wykonywane manewry, to wciąż główne przyczyny wypadków drogowych.

Rowery
PAT
Przyjazna policja
Policjant, który mi pomógł
Telefon bezpieczeństwa
Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi

Najczęściej czytane

 1. Policyjni wodniacy pomogli turystom

  Policyjni wodniacy, patrolując jezioro Wigry, pomogli turystom z Białegostoku, których zaskoczyły trudne warunki atmosferyczne na wodzie. Dzięki szybkiej i sprawnej akcji policjantów 51-latka i 47-latek bezpiecznie trafili na brzeg.

 2. Podziękowania dla policjantów z Suwałk

  Do Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach wpłynęły dwa listy z podziękowaniami dla policjantów. Takie słowa, to wspaniała nagroda za zaangażowanie w trudną służbę, jaką co dzień wykonują funkcjonariusze.

 3. Szczęśliwy finał poszukiwań 65- latki

  Dyżurny suwalskiej Policji został powiadomiony o zaginięciu 65 – letniej mieszkanki gminy Przerośl. W poszukiwaniach kobiety wzięli udział wszyscy zaalarmowani policjanci oraz strażacy i rodzina. Zaginioną funkcjonariusze odnaleźli w Suwałkach. Dzięki natychmiastowym działaniom mundurowych 65-latka bezpiecznie trafiła pod opiekę lekarzy.

 4. Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą - jak zadbać o bezpieczeństwo podczas wakacji

  Dla dzieci i młodzieży rozpoczną się wkrótce wakacje. Okres letni, to także czas wypoczynku dla większości dorosłych, a jednocześnie czas intensywnych rolniczych prac polowych. Aby droga na urlop oraz odpoczynek nad wodą, w górach czy w mieście były udane, warto zadbać o bezpieczeństwo własne oraz naszych bliskich. Będą nad nim czuwać, jak co roku, także policjanci. W tym roku, podczas codziennych patroli funkcjonariusze będą również reagować wobec osób, które korzystając z czasu wolnego nie przestrzegają obostrzeń związanych z COVID-19. Pamiętajmy, aby przestrzegać zaleceń stróżów prawa i kierować się zawsze zdrowym rozsądkiem oraz ostrożnością.

 5. Przyjęcia do służby w Policji 2020 - CZEKAMY NA CIEBIE!

  Zadzwoń i dowiedz się więcej: 47 714 11 88. Pod tym numerem telefonu pracownicy Wydziału Prezydialnego Kadr i Szkolenia w Suwałkach udzielą Ci wszelkich informacji dotyczących zasad prowadzonego naboru do służby w Policji!