KMP Suwałki

e-uslugi
Konkurs KZMB
Konkurs "Cyberświadomi, Cyberbezpieczni"
Mapa zagrożeń
Odblaski
Dając mi pieniądze uczysz mnie żebractwa
Dopalacze
Dopalacze.
Przemoc w rodzinie
112
Kieruj się rozsądkiem
Moja Komenda
STOP Agresji Drogowej
Niebieska linia
Dzielnicowy bliżej nas
Komunikacja z osobami z dysfunkcją słuchu
116111
Kampania Twoje światła Nasze bezpieczeństwo
kontrola autobusów
Ochrona Prawna Funkcjonariuszy Policji
przemoc
Zagrożenia zimowe

Ruch drogowy

 1. Kierowca pod wpływem alkoholu i środków odurzających

  Suwalscy policjanci zatrzymali 34-letniego kierowcę audi, który prowadził samochód będąc pod wpływem alkoholu i środków odurzających. Dodatkowo mundurowi ustalili, że nie posiada uprawnień do kierowania. Teraz dalszym losem mężczyzny zajmie się sąd.

 2. Działania „Prędkość”

  27 lutego 2020 roku Policja przeprowadzi ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość”. Nadrzędnym celem działań będzie zmniejszenie ryzyka powstawania wypadków poprzez egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości. Niemniej jednak policjanci będą zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

 3. PRZY PĄCZKACH O BEZPIECZEŃSTWIE W KLUBIE SENIORA

  Suwalscy policjanci rozmawiali o bezpieczeństwie z seniorami w Jeleniewie. Ostrzegali uczestników spotkania przed oszustami działającymi metodą na tzw. „wnuczka” oraz zachęcali do noszenia odblasków, także w terenie zabudowanym.

 4. Policyjne działania "SMOG" na Suwalszczyźnie

  Policjanci z suwalskiej "drogówki nie ustają w działaniach na rzecz poprawy bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego. Wczoraj mundurowi zwracali szczególną uwagę na prawidłowy stan techniczny pojazdów, a także na nadmierną emisję spalin. Reagowali także na wszystkie inne wykroczenia drogowe popełnione.

 5. CZUWAMY NAD BEZPIECZEŃSTWEM PIESZYCH

  Suwalscy policjanci prowadzą dziś wzmożone działania dotyczące bezpieczeństwa pieszych. Podczas pełnionej służby mundurowi zwracają szczególną uwagę na niezgodne z prawem zachowania na drodze, zwłaszcza w relacji kierujący – pieszy -  rowerzysta. Reagują także na wszystkie inne wykroczenia drogowe.

 6. Walentynki – Święto Zakochanych – corocznie obchodzone 14 lutego

  To idealny dzień, aby przypomnieć i uświadomić uczestnikom ruchu drogowego, że prawdziwa miłość to odpowiedzialność. To odpowiedzialność za drugiego człowieka.

Rowery
PAT
Przyjazna policja
Policjant, który mi pomógł
Telefon bezpieczeństwa
Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi

Najczęściej czytane

 1. Poszukiwany na kwarantannie

  Do suwalskiej komendy przyszedł 28-letni mężczyzna i oświadczył, iż jest poszukiwany. Po sprawdzeniach w policyjnych systemach potwierdziło się, że poszukuje go Sąd Rejonowy w Białymstoku celem odbycia kary. Po rozmowie z 28-latkiem okazało się, że mężczyzna wrócił z zagranicy i jest w grupie ryzyka.

 2. Jechała o 77 km/h za szybko - straciła prawo jazdy

  Policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego kolejnego nieodpowiedzialnego kierującego. W Bakałarzewie 35-latka kierująca volkswagenem przekroczyła dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. Kobiecie zatrzymane zostało prawo jazdy. Została ona również ukarana mandatem, a jej konto zasiliły punkty karne. Policja kolejny raz apeluje o rozsądek na drodze.

 3. Policjanci zatrzymali kierowcę z 3 promilami

  Policjanci z suwalskiej "drogówki" zatrzymali 43-latka, który mając prawie 3 promile alkoholu w organizmie kierował volkswagenem. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie mężczyzna odpowie przed sądem.

 4. Suwalscy policjanci wspólnie ze Strażą Miejską kontrolują przestrzeganie warunków kwarantanny domowej

  Każdego dnia suwalscy policjanci wspierając służby sanitarne sprawdzają, czy osoby zakwalifikowane do kwarantanny respektują ciążący na nich obowiązek. Liczba osób, które powinny przebywać w wyznaczonym miejscu z dnia na dzień rośnie. Warto podkreślić, że zdecydowana większość mieszkańców Suwalszczyzny wykazuje się odpowiedzialnością i przestrzega przepisów sanitarnych.

 5. Sprawdzenia osób objętych kwarantanną bezpieczne także dla policjantów

  Suwalscy policjanci także sprawdzają osoby objęte kwarantanną. To zawsze umundurowani policjanci. Dbamy także o bezpieczeństwo sanitarne funkcjonariuszy kierowanych do tego zadania!