Kolejni nietrzeźwi kierujący - zatrzymani - Aktualności - KMP Suwałki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejni nietrzeźwi kierujący - zatrzymani

Data publikacji 23.04.2018

Kolejnych nietrzeźwych kierujących zatrzymali suwalscy policjanci podczas minionego weekendu. Niechlubnym rekordzistą okazał się 37-letni mężczyzna, który zdecydował się wsiąść za kierownicę mając ponad 2,8 promila alkoholu w organizmie.

W miniony weekend suwalscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej dwóch nietrzeźwych kierujących. Pierwszego z nieodpowiedzialnych kierowców mundurowi wyeliminowali z ruchu w sobotę, podczas prowadzonych działań ,,Trzeźwa sobota”, w Leszczewku. Mundurowi zatrzymali kierującego seatem. Siedzący za jego kierownicą mężczyzna  jechał całą szerokością jezdni. Okazał się nim 37-latek. Badanie alkomatem wykazało, że miał on ponad 2,8 promila alkoholu w organizmie. Z kolei w niedzielę wieczorem policjanci ujawnili kolejnego nietrzeźwego kierującego na ulicy Dwernickiego w Suwałkach. Tym razem  z ruchu drogowego został wyeliminowany 23-letni mieszkaniec powiatu gołdapskiego, który zdecydował się na prowadzenie passata mając ponad 1,4 promila alkoholu w organizmie oraz podwójny sądowy  zakaz prowadzenia pojazdów. Ponadto nieodpowiedzialny kierujący przewoził w samochodzie pięcioosobowym aż pięciu pasażerów.

Teraz dalszym losem nietrzeźwych  kierowców zajmie się sąd.

Pamiętajmy, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Policjanci apelują o rozsądek na drodze oraz o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.