Lekcja profilaktyki w Kaletniku - Aktualności - KMP Suwałki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Lekcja profilaktyki w Kaletniku

Data publikacji 15.06.2018

O prawnych, medycznych i psychologicznych aspektach stosowania środków psychoaktywnych rozmawiali z uczniami Szkoły Podstawowej w Kaletniku przedstawiciele Policji i Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Profilaktycy wskazywali młodym ludziom, jakie zagrożenia niosą za sobą substancje psychoaktywne, w tym dopalacze. Jednocześnie do dzieci apelowano o rozsądne spędzanie czasu wolnego od nauki.

W Szkole Podstawowej w Kaletniku, w czwartek, odbyło się kolejne spotkanie profilaktyczne w ramach programu pn. „Mam wybór… wybieram rozsądek”, a dotyczące profilaktyki uzależnień, w tym środkami psychoaktywnymi. Prelegentami byli suwalscy policjanci, przedstawiciele Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Suwałkach oraz ekspert z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku.

Mundurowi przybliżyli zebranym aspekty prawne związane z problematyką uzależnień. Odbiorcy spotkania dowiedzieli się również, kto to jest „nieletni”, co to jest „demoralizacja” oraz „czyn karalny”. Jednocześnie funkcjonariusze zapelowali do dzieci o rozsądne spędzanie czasu wolnego od nauki.

Z kolei przedstawiciel Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej omówił medyczne aspekty zażywania środków psychoaktywnych. Słuchacze poznali również definicję substancji psychoaktywnych i uzależnienia, a także dane statystyczne dotyczące zatruć tymi substancjami. 

Wszyscy prelegenci stanowczo podkreślili, że zażywanie substancji psychoaktywnych w żaden sposób nie rozwiązuje problemów, a wręcz przeciwnie - pogłębia je.

Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem o czym świadczyły pytania zadawane prowadzącym spotkanie.