Rozmawiali o bezpieczeństwie - Aktualności - KMP Suwałki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Rozmawiali o bezpieczeństwie

Data publikacji 28.01.2019

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach, wspólnie z przedstawicielami innych instytucji, dbają o bezpieczeństwo najmłodszych, odpoczywających na Suwalszczyźnie. Podczas spotkań mundurowi rozmawiają z młodymi ludźmi o szeroko rozumianym bezpieczeństwie podczas zimowego wypoczynku.

Półmetek ferii za nami. Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach, dbając o bezpieczeństwo osób odpoczywających na Suwalszczyźnie, odwiedzają miejsca, w których organizowane są zimowiska dla dzieci.

W minionym tygodniu, wspólnie z przedstawicielami Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Suwałkach, spotkali się ze sportowcami z Hajnówki, odpoczywającymi w naszym mieście. W sobotę z kolei, wspólnie z funkcjonariuszami z Placówki SG w Rutce Tartak, odwiedzili amatorów białego szaleństwa, przybywających w Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji Szelment. Podczas tych spotkań szczególną uwagę zwrócono młodym ludziom na niebezpieczeństwo zabawy na zamarzniętych zbiornikach wodnych. Mundurowi przypominali także o odpowiedzialnych postawach narciarzy i snowboardzistów. Dla utrwalenia tej wiedzy przekazywali słuchaczom ulotkę z zasadami zawartymi w Dekalogu Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS). Dzieci mogły też sobie utrwalić zasady zdrowego trybu życia oraz przypomnieć zasady profilaktyki grypy.

Spotkania były również doskonałą okazją do tego, aby zachęcić słuchaczy do noszenia elementów odblaskowych także na terenie miasta.