Pamiętajmy o bezdomnych i potrzebujących - Aktualności - KMP Suwałki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pamiętajmy o bezdomnych i potrzebujących

Data publikacji 06.02.2019

Zima daje się wszystkim we znaki, ale zwłaszcza osobom bezdomnym, w podeszłym wieku, samotnym, czy niezaradnym życiowo. Suwalscy policjanci wraz z przedstawicielami innych instytucji oraz ze studentami sprawdzają miejsca pobytu takich osób i oferują im swoją pomoc.

Suwalscy policjanci już od kilku miesięcy monitorują sytuację osób bezdomnych. Przy niskich temperaturach mundurowi każdego dnia odwiedzają miejsca, gdzie mogą szukać schronienia przed zimnem osoby bezdomne. Dzielnicowi z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach, wspólnie ze studentami ratownictwa medycznego i pielęgniarstwa PWSZ w Suwałkach sprawdzają śmietniki, pustostany oraz miejsca gromadzenia się osób bezdomnych, czy nadużywających alkoholu, pod kątem ujawnienia potrzebujących pomocy i narażonych na zamarznięcie. Osobom bezdomnym oferowana jest pomoc. W zależności od zastanej sytuacji, jest to chociażby przewiezienie do miejsca, w którym jest ciepło, gdzie można zjeść ciepły posiłek,  czy bezpiecznie spędzić noc. Celem działań jest zapobieganie groźnym dla zdrowia i życia przypadkom wychłodzenia organizmu.

Ponadto policjanci sprawdzają wszystkie informacje uzyskane od mieszkańców. W przypadku potwierdzenia, każdorazowo zapewniają osobie potrzebującej pomocy schronienie. Bywa, że sam zainteresowany nie jest zadowolony z takiego obrotu sprawy, ale w tym przypadku ratowanie życia i zdrowia jest dla policjantów sprawą nadrzędną.

Prosimy wszystkich o czujność i zainteresowanie się osobami, które ze względu na stan nietrzeźwości, stan zdrowia, czy też wiek nie mogą o siebie zadbać, czy też nie mają schronienia. Nasze zainteresowanie powinny wzbudzić osoby śpiące na ławkach, w parkach, czy przystankach autobusowych, zwłaszcza gdy robi się zimno i zapada zmierzch. Pamiętajmy, że jeden taki telefon może uratować czyjeś życie.