„Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” w Suwałkach - Aktualności - KMP Suwałki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” w Suwałkach

Data publikacji 11.02.2019

Suwalscy policjanci, dbając o poprawę bezpieczeństwa pieszych, objęli szczególnym nadzorem miejsca niebezpieczne dla tej grupy uczestników ruchu drogowego. Mundurowi egzekwowali przestrzeganie przepisów na drodze, a pieszych zachęcali do noszenia elementów odblaskowych, także na terenie miasta.

W miniony piątek policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, dbając o bezpieczeństwo pieszych i ograniczenie zdarzeń drogowych z udziałem tej grupy uczestników ruchu drogowego, zwracali szczególną uwagę na niezgodne z prawem zachowania pieszych oraz sprawdzali, jak zachowują się kierujący w pobliżu oznakowanych przejść dla pieszych.

Niestety, tylko w piątek, mundurowi ujawnili 65 wykroczeń, z czego 14 popełnili piesi. Przewinienia pieszych polegały przeważnie na przechodzeniu przez jezdnię w miejscach niedozwolonych lub niestosowaniu się do sygnalizacji świetlnej. Kierujących z kolei na wyprzedzaniu pojazdu na przejściu dla pieszych lub nie ustąpieniu pierwszeństwa pieszemu, znajdującemu się na przejściu dla pieszych, czy też rowerzyście na przejeździe dla rowerzystów.

Mundurowi przypominali też niechronionym uczestnikom ruchu drogowego o obowiązku noszenia, poza obszarem zabudowanym po zmroku, elementów odblaskowych. Zachęcali mieszkańców naszego miasta do noszenia odblasków także w terenie zabudowanym, co poprawia znacznie widoczność, a co za tym idzie- bezpieczeństwo pieszego.